REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kotary na drzwi – właściwości i możliwości zastosowania

Elastyczne paski nazywane lamelami, bazujące na PCV, znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Są nieocenioną pomocą w firmach, w których należy zapewnić ściśle określone warunki pracy lub transportu. Kotary drzwiowe mają bowiem konstrukcję, która sprawdza się nawet w pojazdach mechanicznych.
Jakie jeszcze właściwości posiadają elastyczne paski PCV? W jakich miejscach najczęściej znajdują swoje zastosowanie?

Ochrona zdrowia

Kotary drzwiowe ze względu na swoją konstrukcję odpowiadają na wymagania przepisów BHP. Pracownicy powinni mieć bowiem nie tylko możliwość swobodnego poruszania się w miejscu pracy, ale i ochrony przed warunkami negatywnie wpływającymi na ich organizmy. Chodzi między innymi o zabezpieczenie przed hałasem, czynnikami szkodliwymi dla wzroku, układu oddechowego i nie tylko.

Stosując kotary drzwiowe można wygłuszyć dane pomieszczenie lub wyznaczoną przestrzeń. W ten sposób są chronieni i pracownicy, i osoby znajdujące się bądź przemieszczające w pobliżu. Te same kotary nie poddają się działaniu szerokiej palety środków chemicznych, które po dostaniu się w niepowołane ręce lub na niezabezpieczony teren, byłyby w stanie wyrządzić szkodę ludziom lub środowisku naturalnemu.

Utrzymanie pożądanych parametrów

W zakładach produkcyjnych, rolno-spożywczych czy w chłodniach, zarówno transport, pakowanie, jak i przechowywanie poszczególnych artykułów, wymaga zachowania właściwych warunków. Podobnie rzecz się ma z produkcją. Odpowiedni poziom wilgotności lub temperatury wpływają na właściwości i trwałość chociażby artykułów spożywczych.

Dzięki kotarom na drzwi można wnętrza obiektów uchronić przed nagłymi zmianami temperatury, niewłaściwym poziomem wilgotności lub nieoczekiwaną zmianą innych parametrów.

Odporność na uszkodzenia i miejsca zastosowania

Elastyczne i giętkie panele sprawdzające się jako kotary na drzwi, są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Dzięki temu znajdują swoje zastosowanie nie tylko w przemyśle spożywczym, ale i samochodowym, w logistyce, transporcie i wszędzie tam, gdzie liczy się wydajność pracy.

Na stronie http://www.kurtynypasowe.pl/ można znaleźć szeroką ofertę rozmaitych modeli kotar drzwiowych, z możliwością indywidualnego dopasowania do potrzeb danej branży i firmy.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność