REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gdzie i jak ćwiczyć?

Uprawianie sportu i dbanie o swoje ciało jest coraz bardziej popularnie. Wiele osób zaczyna monitorować swoją dietę i uczy się właściwych nawyków żywieniowych. Dodatkowo, zaczynają one łączyć zdrowe menu z aktywnością fizyczną. Jest to najskuteczniejsze rozwiązanie na drodze do smukłej sylwetki i dobrego samopoczucia. Początkujący sportowcy mają jednak czasami problem z doborem ćwiczeń i miejsc do treningu. Warto znać charakterystykę rodzajów ćwiczeń i możliwości miejsc, w których uprawia się sport.

 

Siłownia, klub fitness

 
Oczywistym jest, że dla osób początkujących najodpowiedniejszym miejscem do ćwiczeń jest siłownia, albo klub fitness. W takich miejscach mają oni możliwość korzystania z porad profesjonalnego trenera – instruktora. Jest to niezwykle ważne na początku przygody z aktywnością fizyczną, bo opanowanie właściwej techniki treningu pozwala na bezpieczne i skuteczne wykonywanie ćwiczeń. Poza tym, na siłowni dostępne są różnorakie sprzęty, które pozwalają na urozmaicony trening.
 

Trening kardio i siłowy

 
W zależności od celów użytkownika, można zdecydować się na trening kardio, albo siłowy. Ten pierwszy nazywany jest wytrzymałościowym, albo tlenowym, bo podnosi tętno i obliguje serce do wytężonej pracy. Dzięki regularnej aktywności, organ pracuje lepiej. Popularnymi sportami kardio jest bieganie, jazda na rowerze, na nartach czy rolkach. Ćwiczenia siłowe pozwalają natomiast spalić zbędne kilogramy i wyrzeźbić sylwetkę. Sprawiają, że partie mięśniowe stają się silniejsze i bardziej wytrzymałe. Najskuteczniejszą metodą na zrzucenie zbędnych kilogramów jest połączenie obu rodzajów treningów. Na początku najlepiej wykonać rozgrzewkę i kilkuminutowy bieg na bieżni. Później, trzeba skupić się na największych partiach mięśniowych: nogach, plechach i klatce piersiowej. Najczęściej wykonuje się takie ćwiczenia jak: przysiady, podciąganie, wyciskanie sztangi. Następnie można skupić się na mniejszych partiach mięśniowych: pośladkach, bicepsach, tricepsach, barkach, brzuchu i łydkach. W tym wypadku najlepiej pracuje się na wolnych ciężarach z wykorzystaniem ławeczki. Ławka treningowa jest niepozornym akcesorium, które pozwala wykonać trening siłowy na wszystkie partie mięśniowe. Znajduje się ona w każdym klubie fitness. Warto jednak, by znalazła się również w domowej siłowni. Wysokiej jakości sprzęt i różnego typu ławki do ćwiczeń znajdują się na: https://specialfitness.pl/68-laweczki-do-cwiczen. Na stronie dostępne są ławki skośne, poziome i proste.
 

Zalety ławeczek do ćwiczeń

 
Ławka treningowa to sprzęt, który zajmuje niewiele miejsca. Poza tym jest lekki i łatwo nim manewrować. Wystarczy zaopatrzyć się w gryf, obciążenia i kilka hantli, by móc wykonać różnorodny, profesjonalny trening. Ławki dostosowuje się do potrzeb treningu, dlatego na rynku dostępne są modele posiadające szeroki zestaw regulacji. Przy pomocy ławeczki można ćwiczyć nogi, brzuch, klatkę piersiową, bicepsy, tricepsy i barki. Jest to uniwersalny sprzęt, z którego korzystają kobiety i mężczyźni.

Inne

Ciekawe artykuły