REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gdzie jechać na wakacje w 2017 roku? (artykuł sponsorowany)

Wakacyjny czas zbliża się do nas wielkimi krokami, a jako że w Polsce pogoda póki co nie dopisuje to warto już teraz rozejrzeć się za zagraniczną wycieczką, na której wypoczniemy i nabierzemy sił do dalszej pracy. Chyba każdy z nas porządnie stęsknił się za gorącymi promieniami słońca, które pozwoliłyby nam odreagować dosyć długą i mocno dającą się w kość zimę. Dzisiaj specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka wakacyjnych propozycji, które warto rozważyć. Oto one:

Ibiza

Jest to trzecia pod względem wielkości i liczby mieszkańców wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary, która umiejscowiona jest w zachodniej jego części. Z pozoru wydawać by się mogło, że z wakacji na wyspie ucieszą się wyłącznie osoby rozrywkowe, które uwielbiają swój wolny czas spędzać w klubach z muzyką elektroniczną w tle i drinkiem w dłoni. Ale to nieprawda. Cieszę i spokój znajdą tu również osoby je ceniące, którym we znaki dał się miejski zgiełk i harmider. Wycieczki na Ibizę od lat cieszą się dużą popularnością właśnie dlatego, że na wyspie doskonale odnajdą się ludzie o różnych charakterach, których oczekiwania bardzo się od siebie różnią. Trzeba tylko wiedzieć, w której części Ibizy otrzymamy to na czym najbardziej nam zależy.

Majorka

Największa wyspa hiszpańska położona na Morzu Śródziemnym, licząca sobie długość około 100 kilometrów. Wybierając na cel swoich letnich wojaży Majorkę możesz być pewien, że Twój wypoczynek na rozgrzanych słońcem plażach będzie niezapomnianym. Wczasy na Majorce wiążą się także z koniecznością odwiedzenia cennych pod względem kulturowym zabytków i obejrzenia licznych walorów przyrody. Planując podróż na Majorkę, jeszcze zanim się na nią wybierzesz zrób listę miejsc wartych odwiedzenia i nie zapomnij na niej umieścić tamtejszych górskich klasztorów, uroczych wiosek i imponujących zamków. Na tej wyspie na pewno nie zaznasz nudy.

Teneryfa

Należąca do Hiszpanii wyspa umiejscowiona na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki każdego roku przyciąga do siebie tysiące spragnionych słońca i plaży turystów z Polski. Chyba każdemu z nas wczasy na Teneryfie kojarzą się z błogim wypoczynkiem i nic nie robieniem. Przecież wakacje są po to, żeby wypocząć, odetchnąć i nabrać sił do dalszej pracy przez drugą połowę roku. Miłośnicy przyrody powinni wiedzieć, że krajobraz Teneryfy jest bardzo urozmaicony. Można tutaj natrafić na suche, turystyczne tereny, jak również na górzyste centrum z wulkanicznym krajobrazem. Z pobytu na wyspie, a raczej z jej licznych atrakcji ucieszą się przede wszystkim miłośnicy parków wodnych. Na wyspie znajduje się ogromny aquapark, do którego warto się wybrać wspólnie z rodziną, bliskimi czy innymi towarzyszami naszej podróży. Został on podzielony na trzy różne strefy – relaksu, adrenaliny i rodziny, dlatego każdy ma w nim szansę znaleźć coś dla siebie.

Gran Canaria

To jedna z wysp zaliczanego do Makaronezji archipelagu Wysp Kanaryjskich, umiejscowiona na Oceanie Atlantyckim. Polacy znają ją szczególnie z telewizji, dlatego tak często padają o nią pytania w biurach podróży. Ale nie ma się czemu dziwić, gdyż naprawdę nie jest trudno ulec urokowi wyspy, który na wszystkich robi ogromne wrażenie, nie tylko na turystach z Polski. Łagodny klimat podzwrotnikowy szczególnie sprzyja wypoczynkowi. Wakacje na Gran Canarii to prawdziwa gratka dla osób uwielbiających aktywne formy spędzania wolnego czasu. Świetne warunki panujące na Atlantyku wokół Wysp Kanaryjskich sprzyjają sportom wodnym, takim jak surfing, żeglarstwo czy nurkowanie. Nawet jeśli do tej pory nie miałeś styczności z tymi formami aktywności fizycznej to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełamać się i zacząć je uprawiać. Przyjemność płynąca z żeglowania czy surfowania jest nie do opisania słowami. Jesteś amatorem pieszych wycieczek? Na Gran Canarii znajdziesz rozbudowaną sieć szlaków pieszych, na których pokonanie z pewnością będziesz musiał wygospodarować sporo swojego wolnego czasu, ale czego się nie robi dla zdrowia.

Fuerteventura

Hiszpańska wyspa, znajdująca się we wschodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich, na Oceanie Atlantyckim. Uznawana za najbardziej dziewiczą ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Nie da się ukryć, że wakacje na Fuerteventurze to spory wydatek, dlatego warto rozglądać się za sezonowymi promocjami lub skorzystać z ofert „wszystko w cenie” – Fuerteventura all inclusive. Co dzięki takiej ofercie można zyskać? Przede wszystkim zapewniamy sobie posiłki w nieograniczonych ilościach przez cały okres pobytu. Jak wiadomo konieczność jadania na mieście to spory wydatek, a mając z góry opłacone śniadania, obiady i kolacje nie musimy już martwić się dodatkowymi kosztami. Fuerteventura to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Panują tu wręcz idealne warunki do uprawiania surfingu czy żeglarstwa. Ale warto też docenić tamtejsze krajobrazy, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Możesz być pewien, że wakacji spędzonych na Fuerteventurze z całą pewnością nie będziesz żałował.

Inne

Ciekawe artykuły