REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje do ciepłego kraju. To świetne rozwiązanie dla osób, które tęsknią za latem. Sprawdź, gdzie warto polecieć na wakacje zimą.

Tajlandia – wakacje w królestwie uśmiechu

Jeśli marzysz o urlopie w bajkowej scenerii i ciepłym klimacie, polecaną opcją jest Tajlandia Wakacje w tym kraju w okresie od listopada do lutego to najlepszy wybór. W tym czasie w Tajlandii panuje pora sucha z temperaturami wynoszącymi około 30 stopni Celsjusza, co sprawia, że wypoczynek na plaży można połączyć ze zwiedzaniem atrakcji tego niezwykłego kraju.

Tajlandia to prawdziwy raj dla miłośników kąpieli w ciepłych wodach morza, plażowania i nurkowania, a także fanów historii. To miejsce pełne kontrastów, w którym obok nowoczesnych, tętniących życiem metropolii znajdują się wielowiekowe miejsca kultu religijnego. Wakacje w Tajlandii to również znakomita propozycja dla miłośników orientalnych smaków. Tajskie zupy, szaszłyki w słodkiej marynacie, świeże owoce morza czy jajecznice z krewetkami zagwarantują Ci niesamowite doznania kulinarne.

Wietnam – wczasy dla miłośników relaksu i zwiedzania

Kolejnym polecanym kierunkiem na zimowe wakacje jest Wietnam Wczasy w tym egzotycznym kraju to idealny wybór dla miłośników słońca i historii. W Wietnamie istnieje wiele starożytnych zabytków i budowli kolonialnych, które przetrwały do dziś i które są przeznaczone do zwiedzania przez turystów. Wietnam to również kraj kontrastów, gdzie wysokie drapacze chmur sąsiadują ze świątyniami buddyjskimi, a uroczystości sprzed setek lat odbywają się niedaleko tętniących życiem współczesnych festiwali.

Ze względu na klimat wakacje w Wietnamie zimą to zdecydowanie najlepszy wybór. W lecie w kraju panują bardzo wysokie, sięgające 40 stopni Celsjusza temperatury, jest parno, duszno i wilgotno. Od maja do listopada padają obfite deszcze równikowe. W zimie natomiast występują przyjemne, zrównoważone temperatury oscylujące wokół 25-28 stopni, jest ciepło i sucho. Taki klimat pozwala zarówno na leżenie na plaży, jak i komfortowe zwiedzanie zabytków.

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Polecanym kierunkiem na zimowe wakacje są też Zjednoczone Emiraty Arabskie. To z jednej strony gwarantowana pogoda i wysokie temperatury, a z drugiej niecodzienne atrakcje, których nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie. Jak wabik na turystów działa zwłaszcza Dubaj – niezwykła metropolia wzniesiona na pustyni. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno miłośnik wypoczynku na plaży, jak i wycieczek w skaliste góry. Na turystów czekają też wyścigi wielbłądów, safari na pustyni, szusowanie na nartach i łyżwach czy relaks w rezerwacie przyrody.

Okres zimowy to idealny czas na wyprawę do ZEA. Zima w Dubaju jest sucha i ciepła. Panują wysokie, ale przyjemne temperatury. Brak upałów sprawia, że zima w Emiratach jest dobrym czasem na plażowanie i kąpiele w wodach Zatoki Perskiej, ale również zwiedzanie i korzystanie z licznych atrakcji.

Inne

Ciekawe artykuły