REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Głos profilaktyki w powiecie zgierskim

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, dwa miasta naszego powiatu Zgierz i Głowno odpowiedziały na ogólnopolską akcję „Głos Profilaktyki” zorganizowaną w ramach programu Komendy Głównej Policji pod hasłem „Profilaktyka a Ty”. W Głownie organizatorem tego wydarzenia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Burmistrzem Głowna Grzegorzem Janeczkiem na czele. Zgierską akcję zorganizował Wydział Zdrowia, Spraw Społecznych, Sportu i Młodzieży pod patronatem Prezydent Miasta Zgierza Iwony Wieczorek.

Głowieńska akcja rozpoczęła się barwnym korowodem ulicami miasta – maszerowały reprezentacje szkół, przedstawiciele władz miasta, Policji, Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz instytucji i podmiotów na co dzień pracujących m. in. z osobami uzależnionymi i pomagających im w wyjściu z uzależnienia. Z plakatami, transparentami i okrzykami przestrzegali przez skutkami uzależnień od narkotyków, alkoholu i internetu. Na Placu Wolności – miejscu głównych uroczystości, wszystkich uczestników powitała Beata Pilarska – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Po wystąpieniu Burmistrza Głowna nastąpiło odczytanie odezwy społeczności Pat i najbardziej przez wszystkich oczekiwany społeczny zryw WOLNE SERCA /wspólne wybijanie prawą dłonią rytmu serca – serca wolnego od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka/.

Tegoroczny happening profilaktyczny w Głownie wzbogaciło spotkanie z utytułowanymi sportowcami – mieszkańcami Głowna: znanym kolarzem, olimpijczykiem Dariuszem Baranowskim oraz kulturystą Krzysztofem Kaźmierczakiem. List do głowieńskiej młodzieży przesłał również inny znany głownianin – światowej sławy Strong Man Krzysztof Radzikowski, któremu osobisty udział w happeningu uniemożliwiła kontuzja. List ten odczytała przewodnicząca GKRPA Beata Pilarska. Dariusz Baranowski odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące jego kolarskiej kariery, codziennych treningów, osiągnięć, zaś Krzysztof Kaźmierczak dał świadectwo wyjścia z nałogu, jakim jest alkoholizm. To ogromna pasja, jaką jest dla niego kulturystyka sprawiła, że trzyma się z daleka od alkoholu i czerpie z tego prawdziwą radość i satysfakcję. 

Zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji profilaktycznej w Głownie był program artystyczny, w którym swe talenty wokalne, taneczne, aktorskie i recytatorskie  zaprezentowali uczniowie głowieńskich szkół: Gimnazjum Miejskiego, Liceum Katolickiego, Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych oraz Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 3.

Sobotnie popołudnie w Zgierzu upłynęło pod znakiem dobrej muzyki. Miejscem akcji był Park Kulturowy Miasto Tkaczy. Na dziedzińcu ze specjalnie na ten dzień przygotowanej sceny popłynęły utwory w wykonaniu Kasi Świątczak – 17-latki, która jest finalistką VII edycji Must be the music. Zgromadzoną publiczność rozgrzewał też zespół BOSO, który wystąpił w programie Mam Talent. Gwoździem programu był występ dwóch braci tworzących zespół BE. MY, którzy zdobyli drugie miejsce w VI edycji Must be the music. Młodzież mogła wziąć również udział w warsztatach bębniarskich i warsztatach graffiti.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,