REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Strażacy ochotnicy okazali się podpalaczami

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy wzniecali pożary po to by je później gasić. 21 latek i jego o dwa lata straszy kolega byli strażakiem ochotnikami. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze nad sprawami podpaleń pracowali od dwóch miesięcy 2014 r. Do pierwszego zdarzenia doszło 13 kwietnia 2014 r. Wtedy sprawcy spowodowali pożary w dwóch miejscowościach na terenie gminy Zgierz; w Jesionce i Woli Branickiej. Spłonęły wówczas dwa stogi słomy. Na początku maja wzniecili pożar w Wołyniu, a 26 maja słoma płonęła w Giecznie, Marcjance i Woli Branickiej. Wnikliwa analiza każdego zdarzenia, a także szereg czynności operacyjnych popartych w rezultacie materiałem dowodowym dały podstawę do zatrzymania podejrzewanych. 17 czerwca 2014 r. 21 latek i 23 latek trafili do zgierskiego aresztu. Obydwaj usłyszeli zarzuty współdziałania w zniszczeniu mienia, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,