REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Golec uOrkiestra zaśpiewają kolędy w zgierskiej Farze

W sobotę 15.01.2011 r. o godz. 19.00, w kościele pw. świętej Katarzyny w Zgierzu odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra zorganizowany dla mieszkańców Zgierza wspólnie przez Prezydenta Miasta Zgierza – Iwonę Wieczorek i proboszcza parafii – ks. Mirosława Strożkę.
 
Jego celem jest nie tylko zaprezentowanie przez zespół własnego Golec uOrkiestra wykonania najpiękniejszych polskich kolęd i wspólny ich śpiew z mieszkańcami miasta, ale także promocja podjętej wspólnej inicjatywy parafii i miasta wykonania prac remontowo – konserwatorskich wieży kościoła wraz z przystosowaniem kondygnacji poziomu balkonów dla potrzeb platformy widokowej. 
 
Z pomysłem wykonania tak dedykowanego koncertu kolęd w kościele wystąpili artyści zespołu po zakończeniu występu w hali MOSiR na ubiegłorocznej edycji Jarmarku Kaziukowego w Zgierzu. Dlatego wstęp na koncert jest wolny, ale w jego trakcie księża pracujący w parafii zbiorą ofiarę wśród słuchaczy, która będzie przeznaczona na renowację wieży. Organizatorzy proszę o ofiarność na ten szczytny cel. Po zakończeniu koncertu uruchomione zostanie stoisko z pamiątkami i płytami zespołu, a wykonawcy będą składać autografy.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność