REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Grad goli na Włókniarzu

W pierwszy weekend września na boiskach Włókniarza przy ulicy Musierowcza rozegrano turniej piłkarski. Po raz dziesiąty uczczono w ten sposób pamięć działacza zgierskiego klubu Marka Krzewiny. Wystartowało dwanaście drużyn podzielonych na dwie grupy: roczniki 2004 oraz 2005. Pierwotnie zaproszenie na turniej przyjęły też zespoły z zagranicy, jednak na przeszkodzie stanęły problemy wizowe.

Robert Bieliński (prezes Włókniarza Zgierz, współorganizator turnieju) – Nie dojechali Ukraińcy. Miały być cztery drużyny, niestety zatrzymano je na granicy. W przeszłości gościliśmy już tu zespoły z Anglii, Szwecji czy Holandii. Mam nadzieję, że turniej odzyska za rok swój międzynarodowy charakter.

6 i 7 września pojawiły się drużyny z Łodzi, Pabianic, Rosanowa i Zgierza. Wśród dziewięciolatków najlepsi okazali się piłkarze SMS Łódź. W finale pokonali gospodarzy turnieju juniorów Włókniarza Zgierz 4-0. Królem strzelców rocznika 2005 został Bartek Janecki (SMS Łódź) z dziewięcioma trafieniami na koncie, najskuteczniejszym bramkarzem okazał się Artur Tomaszewski (SMS Łódź). Natomiast najlepszym zawodnikiem wg. obserwatorów turnieju był Bartłomiej Słowiński (Włókniarz I Zgierz)

Wśród rok starszych piłkarzy bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajęli zawodnicy łódzkiego Widzewa. Wystarczy wspomnieć, że młodzi widzewiacy w finale rozgromili drużynę z Rosanowa 9-0, a w całym turnieju nie stracili bramki! Nic dziwnego, że zawodnicy z Łodzi zebrali laury: dla najskuteczniejszego strzelca (Damian Związek– 14 goli), najlepszego bramkarza (Kacper Szewczyk) i najbardziej utalentowanego piłkarza turnieju dziesięciolatków (Jakub Jędrasik). Wyróżnienia młodym futbolistom wręczali działacze Włókniarza Zgierz, a także przedstawiciele władz samorządowych – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Budziarski i Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek 

Sławomir Chałaśkiewicz (trener zwycięskiej drużuny dziesięciolatków, w przeszłości piłkarz Widzewa i klubów Bundesligi) – Jest dużo możliwości, aby zachęcić dzieci do grania w piłkę. Powstały teraz Orliki, sam pracuję na jednym z nich, widzę, że dużo dzieci się tam przewija. Kwestia pokierowania tym dzieckiem, pokazania, że to jest lepsze od siedzenia przed komuterem. 

W turnieju wystąpiło wielu młodych piłkarzy ze Zgierza, zarówno w barwach Boruty, jak i Włókniarza. Druga z drużyn nie posiada zespołu seniorskiego, jednak może się to za kilka lat zmienić…

Robert Bieliński (prezes Włókniarza Zgierz, współorganizator turnieju) – Chłopaki mają potencjał. Jeśli ich zapał się utrzyma, a umiejętności będą rosły, na ich bazie zorganizujemy w przyszłości drużynę seniorską. 

X Turniej Piłki Nożnej Chłopców im. Marka Krzewiny

06-07.09.2014 Zgierz

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,