REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Grant na lepszy start

 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego oraz Starostwem Powiatowym w Zgierzu zapraszają młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe z terenu powiatu zgierskiego do udziału w konkursie na mikrodotacje do 5.000 zł, jakie będą przyznawane w ramach projektu Grant na lepszy start.

 
GRANT NA LEPSZY START to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych (istniejących nie dłużej niż 18 miesięcy) oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. Wspieramy udzielając doradztwa oraz organizując konkursy na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).
 
Cel programu jest prosty – chodzi o zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne oraz pobudzanie aktywności mieszkańców dzięki wsparciu finansowemu przeznaczanemu na najciekawsze lokalne inicjatywy. Wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą działać na rzecz swoich społeczności. Kwota alokacji środków wynosi w tym roku 200 000,00zł.
 
Wnioski można składać za pośrednictwem generatora wniosków w okresie od 30 marca do 30 kwietnia.
 
Jeśli macie Państwo pomysł na wspólne działanie na rzecz swojej społeczności lokalnej i chcecie się dowiedzieć, jak pozyskać na ten cel wsparcie w wysokości maksymalnie 5 tys. zł, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 16.04.2015 r. o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Zgierzu (sala konferencyjna, I piętro).
 
Podczas spotkania przedstawimy zasady przyznawania mikrodotacji i aplikowania w konkursie o Grant na lepszy start.
 
Więcej o programie na stronie www.grantnalepszystart.pl

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,