REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Human Doc Polish Tour – przegląd najlepszych filmów MFF HUMANDOC 2011 w Kinie Charlie

Zapraszamy na Human Doc Polish Tour – przegląd najlepszych filmów MFF HUMANDOC 2011 w Kinie Charlie w dniach 22-25 listopada 2011 r. Wstęp wolny!

Festiwal HumanDOC to pokazy światowej klasy filmów dokumentalnych uhonorowanych nagrodami na festiwalach takich jak: Sundance Film Festival (USA), Leipzig Film Festival (Niemcy), czy Panafrican Film Festival.
 
Festiwal ten prezentuje kino przedstawiające rzeczywistość, życie codzienne i sytuację społeczną w krajach rozwijających się tzw. krajach Globalnego Południa, a także pomoc niesioną tym społeczeństwom.
 
Pokaz kina globalnego rozwoju ma pomóc zrozumieć polskim widzom sytuację w krajach ubogich, uwrażliwić ich na potrzeby mieszkańców tych krajów. Zwiększyć świadomość i pokazać jak sprawy światowe wpływają na życie codzienne ludzi.
 
Międzynarodowy Festiwal Globalny Rozwój w Kinie odpowiada na potrzeby nowoczesnych Polaków, w szczególności młodych ludzi i studentów zainteresowanych szeroko pojętą tematyką społeczną, sprawami międzynarodowymi i problematyką globalną.
 
W kinie Charlie zaprezentowane zostaną 4 filmy przez cztery kolejne dni. Zapraszamy!
 
Program:
 
22 listopada, godz. 15:50
Z cyklu: Współczesne migracje
"Il castello"/ "Zamek", reż. M. d’Anolfi & M. Parenti, 2011, 90 min
Dokument "Zamek" zabiera widza na sekretny obchód międzynarodowego portu lotniczego we Włoszech, odwiedzając przy okazji miejsca niedostępne na co dzień dla postronnych oczu. To "kafkowskie" miejsce skupia wielu rozbitków życiowych, imigrantów, przemytników. Wyprawa ta zamienia się w swoistą inspekcję pracy agentów bezpieczeństwa, czuwających nad porządkiem w tym wielkim ludzkim mrowisku.
 
23 listopada, godz. 16:45
Z cyklu: Spojrzenie na wschód
"Odyseja złomowa", reż. Paweł Ferdek & Łukasz Gutt, 2010, 48 min.
Potężne Chiny kupiły już prawie cały poradziecki złom z biednego Kirgistanu. Rosnące imperium żywi się resztkami upadłego kolosa. Film pokazuje to zjawisko w mikroskali, rejestrując powolny rytm życia jednej kirgiskiej rodziny, rosyjskiego kierowcy wielkiej ciężarówki oraz kilka zdarzeń na długiej drodze przez góry Tien Szan.
 
24 listopada, godz. 18:10
Z cyklu: Bądź EKO-logiczny
"Solartaxi- Around the World with the Sun"/ "Solartaxi – ze słońcem dookoła świata", reż. Eric Schmitt, 2010, 68 min.
Louis Palmer rozpoczął swoją pełną niespodzianek przygodę w lecie 2007 roku. Wtedy to stworzył prototyp pojazdu napędzanego energią słoneczną. W ciągu 18 miesięcy odwiedził nim 40 krajów udowadniając, że samochód o zerowej emisji spalin, zasilany wyłącznie przez słońce, to nie sen. Przekonywał do tej idei wszystkich, których spotkał w swej podróży: gwiazdy filmowe, polityków, naukowców, ale również zwykłych ludzi. W tym swoistym kinie drogi widzimy, jak dawne dziecięce marzenia dziś stają się rzeczywistością.
 
25 listopada
Z cyklu: Afganistan raz jeszcze
"The boy mir. 10 years in Afghanistan"/ "Mir: Dziesięć lat w Afganistanie", reż. Phil Grabsky, 2010, 95 min
Reżyser przez ponad dziesięć lat śledził losy afgańskiego chłopca. To niezwykła historia dziecka przeobrażającego się w dorosłego człowieka znakomicie oddająca najnowszą historię Afganistanu.
 
więcej na www.charlie.pl

Inne

Ciekawe artykuły