REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Ponad 30 uczniów ze szkół gimnazjalnych powiatu zgierskiego 4 czerwca wzięło udział w zorganizowanym po raz pierwszy Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego. Uczniowie musieli wykazać się również wiedzą na temat krajów angielskiego obszaru językowego. Test wypadł bardzo dobrze, chociaż nie należał do najłatwiejszych. 

W dniu dzisiejszym laureaci konkursu: Tomasz Witczak z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu (I m-ce), Szymon Kulak z Gimnazjum nr 1 z Aleksandrowa Łódzkiego (II m-ce) i Anna Kindl z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Słowiku, zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi m.in. przez Starostę Zgierskiego – Krzysztofa Kozaneckiego.

Podczas podsumowania konkursu zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentacje multimedialne oraz scenkę rodzajową w języku angielskim rozgrywającą się w jednej z kanadyjskich restauracji, przygotowane przez uczniów zgierskiego Gimnazjum nr 2. 

Zwycięzcy zgodnie stwierdzili, że do konkursu właściwie wcale się nie przygotowywali. – Podeszliśmy do tego na luzie, chcieliśmy właściwie sprawdzić swoją wiedzę – mówili Tomek, Szymon i Ania. – Najtrudniejsze były dla nas pytania dotyczące historii i kultury każdego z krajów anglojęzycznych. 

Inne

Ciekawe artykuły