REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

I runda Łódzkiej Ligi Kartingowej za nami

Bardzo udanie zainaugurowana została Łódzka Liga Kartingowa. I eliminacja imprezy odbyła się w święto Halloween na torze kartingowym Reventon w Zgierzu.

Na starcie zawodów, ku uciesze organizatorów, stanęło 18 zawodników. Jedynym powodem do niezadowolenia był brak kobiet
w stawce. A szkoda, bo według znawców tematu, nie brakuje pań, które chętnie jeżdżą na gokartach i wcale dobrze poczynają sobie na torze. Tym razem jednak w szranki stanęli sami panowie. Przekrój wieku był bardzo duży – od 18 do ponad 50 lat. Wśród nich "starzy wyjadacze", którzy szlifują swoją formę regularnie, na wielu różnych torach, oraz totalnie amatorzy, którzy zjawili się tam przypadkiem. Wszyscy jednak zgodnie twierdzili, że zabawa była wyśmienita, a organizacja zawodów stała na wysokim poziomie.
 
Zawody rozpoczęto od krótkiej odprawy, podczas której rozlosowano grupy eliminacyjne i wyjaśniono ogólne zasady zawodów i bezpieczeństwa na torze. Chwilę później pierwsza grupa grzała już opony w gokartach na pierwszych okrążeniach treningowych. Po krótkim zapoznaniu się z torem ruszali do ośmiominutowego boju o jak najlepszy czas jednego okrążenia, który w dalszej fazie zawodów decydował o rozstawieniu w ćwierćfinale. Już na tym etapie zawodów nie brakowało emocji, a rekord toru był bity co kilka okrążeń. Ostatecznie kwalifikacje wygrał Maciej Kupś, który jako pierwszy tego dnia pokonał jedno okrążenie w czasie krótszym niż 17 sekund.
W pierwszym biegu ćwierćfinałowym udało mu się powtórzyć tę sztukę, ustalając rekord toru na 16.81 s. Zwycięzcy kolejnych wyścigów wcale jednak nie okazali się gorsi – magiczną barierę 17 sekund pobili także Mikołaj Marczyk (16.76), Arkadiusz Małecki (16.81) i Michał Stankiewicz (16.69), który tym samym mógł się przez kilka minut cieszyć rekordem toru. Do półfinałów zakwalifikowali się dwaj najszybsi z każdego wyścigu oraz autorzy dwóch najszybszych okrążeń spośród pozostałych.
Półfinały przyniosły kolejne rekordy toru oraz nie mniej emocji niż wcześniejsze wyścigi – o dalszym uczestnictwie w zawodach raz jeszcze decydował czas najszybszego okrążenia.
 
W finale zaś toczyła się już bezpośrednia walka o pierwsza miejsce na mecie. Zawodnicy wykazali wielkiego ducha walki, a wyścig odbył się bez żadnych naruszeń zasad fair-play. Ostatecznie pierwszy na mecie, po pokonaniu 35 okrążeń, pojawił się Mikołaj Marczyk. Zaledwie pół sekundy za nim punktował Maciej Kupś, a po nim kolejno Arkadiusz Małecki, Jakub Kiełbasa i Krzysztof Kowalski. Ostatecznie zwycięzca okazał się także autorem najszybszego tego dnia okrążenia – ustanowił rekord toru na 16.51s.
 
Podczas całych zawodów czuć było w powietrzu wspaniałą atmosferę motoryzacyjnego święta. Niejeden z zawodników dobrze wróży całej imprezie.
 
W końcu coś się dzieje. W końcu można się legalnie pościgać i czerpać nie tylko satysfakcję z ewentualnego zwycięstwa, ale także najzwyczajniej w świecie dobrze się bawić – zgodnie twierdzą uczestnicy Łódzkiej Ligi Kartingowej.
 
Jestem pod dużym wrażeniem dzisiejszych zawodów. Organizacja była bardzo dobra, zawody przeprowadzono sprawnie i bez żadnych zbędnych przerw, a zawodnicy prezentują naprawdę doskonałą formę – komentował zdobywca 2. miejsca, Maciej Kupś. – Wierzę, że kolejna runda przyniesie wiele ciekawych rozstrzygnięć.
 
Organizatorzy także są zadowoleni przebiegu zawodów.
 
Choć to nie pierwsze zawody na naszym torze, towarzyszyło nam wiele obaw Bartłomiej Zawadzki, organizator. – Wynikało to przede wszystkim z nowej dla nas formuły zawodów. W sumie tego wieczora wystartowaliśmy aż 15 wyścigów. Każdy z nich był dziś naszym małym sukcesem. Wszystkie złożyły się na jeden duży. Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów od zawodników i kibiców – to zobowiązuje do dalszych starań o jeszcze lepsze zawodyWierzymy, że dzięki Łódzkiej Lidze Kartingowej uda nam się zarazić ludzi naszą pasją i nakłonić do spróbowania tej bardzo emocjonującej dyscypliny sportu.
 
Kolejna runda ŁLK już 10. listopada. Zapisy przyjmowane są w kasie toru Reventon. Koszt udziału w zawodach to 45zł od osoby. Więcej informacji, wraz z regulaminem i aktualnymi wynikami zawodów dostępne są na stronie internetowej
 
 
Oficjalna punktacja po I rundzie ŁLK:
1. Mikołaj Marczyk – 25
2. Maciej Kupś – 22
3. Arkadiusz Małecki – 20
4. Jakub Kiełbasa – 18
5. Krzysztof Kowalski – 16
6. Łukasz Kleszczyński – 15
7. Michał Stankiewicz – 14
8. Jarosław Kobylarczyk – 13
9. Piotr Malczewski – 12
10. Tomasz Michoń – 11
11. Bartosz Pyciarz – 10
12. Krzysztof Zacharski – 9
13. Łukasz Socha – 8
14. Łukasz Michalski – 7
15. Sebastian Marciniak – 6
16. Paweł Falczewski – 5
17. Jerzy Kobylarczyk – 4
18. Marek Opuchowski – 3
 

Inne

Ciekawe artykuły