REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierz pozwie Łódź?

Zdaniem władz Zgierza wypowiedzenie przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską umowy z 1993 r. w oparciu o którą funkcjonowało do tej pory połączenie tramwajowe linii 46 było niezgodne z prawem. Dlaczego? Ponieważ odbyło się bez zgody Rady Miasta Łodzi. 
 
Naszym zdaniem zgoda łódzkich radnych na zerwanie porozumienia była konieczna, dlatego rozważamy pozwanie Łodzi do sądu – mówi Grzegorz Leśniewicz prezydent Zgierza. – Prezydent Zdanowska ma odmienne zdanie w tej kwestii. Obecnie pozew jest w takcie przygotowania i konsultacji u prawników. Wkrótce zapadnie decyzja czy sprawę skierujemy na drogę sądową.
 
Na razie Zgierz złożył wniosek o zabezpieczenie powództwa, tak aby sąd wstrzymał wykonanie wypowiedzenia, gdyż sprawą zajmuje się także Rada Miejska w Łodzi.
 
Tymczasem komisja rewizyjna rady miejskiej w Łodzi również stwierdziła, że wypowiedzenie porozumienia było niezgodne z prawem. Zbadaniem sprawy zajęła się na wniosek spółki MKT Łódź (operatora linii 46). Według komisji umowę zawarła Rada Miasta i tylko ona mogła ją wypowiedzieć. W najbliższym czasie komisja przedstawi łódzkim radnym projekt uchwały w tej sprawie. Jeśli radni zaakceptują uchwałę, wypowiedzenie umowy będzie nieważne. Jeśli z kolei uchwałę zablokują łódzcy radni PO, wówczas pracownicy MKT Łódź będą mogli zaskarżyć radę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,