REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Idzie wiosna – żegnamy czapki i szaliki

W końcu mam dobre wieści meteo. Co prawda ostatnia niedziela była naprawdę ładna, ale niestety wszystkim przeszkadzał wiatr, który w porywach przekraczał prędkość 50 km/h co nawet przy 8 stopniach ciepła potęgowało uczucie chłodu. 

Jeszcze do wtorku będziemy się dąsać na pogodę, która w niczym nie przypomina wiosny. W środę w centralnej Polsce na termometrach nawet 10 stopni, każdego dnia będzie robić się coraz cieplej. Według ostatnich prognoz przyszły weekend zapowiada się wspaniale. Wszystko za sprawą czających się na południowy-zachód od Polski ośrodków wysokiego ciśnienia. Wyże będą sukcesywnie z dnia na dzień kształtować pogodę w centralnej części Europy powodując, że także nad Polską chmury znikną i zrobi się bardzo ciepło. Przy wspomnianym nadchodzącym weekendzie pogoda po prostu będzie nas rozpieszczać. Na termometrach zobaczymy nawet 15-16 stopni (lokalnie możliwa wyższa temperatura) a niebo nad zgierzanami będzie po prostu bezchmurne. Ucieszy to wszystkich gdyż zazwyczaj w weekend pogoda lubi się psuć. Wytrzymajmy więc jeszcze troszkę i powoli żegnajmy się z ciepłymi kurtkami, czapkami i szalikami. 
 
Niestety trzeba także wspomnieć, że pogoda wyżowa może utrzymać się dość długo co zapowiada suszę. Wiemy doskonale, że termin marzec – kwiecień to dla roślin niezbyt dobry okres, właśnie ze względu na brak wody.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a