REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Książka czy film?

Książka czy film?" – na sesji popularnonaukowej pod takim właśnie tytułem (zorganizowanej przez panie Anetę FrydrychChrabańską i Katarzynę Pilarczyk ze Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II) uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu powiatu zgierskiego dyskutowali o dobrych i złych adaptacjach filmowych znanych powieści, o ekranizacjach literatury „od kuchni” i zaletach pakietu Filmoteki Szkolnej. Rozstrzygnięto też konkurs pod hasłem „Zareklamuj swoją ulubioną książkę lub film”.
 
Uczniowie wykazali się pomysłowością. Trzech młodych ludzi musiało podzielić się miejscem na podium. Jury za najlepszą prezentację multimedialną uznało prace Artura Witczaka z ZSG w Giecznie, który postawił na kinowe hity „Avatar” i „Titanic”. Magda Sławińska z Gimnazjum Nr 2 w Zgierzu wykonała zwycięski plakat w formie gry planszowej, zachęcający do sięgnięcia po książkę Marcusa Zusaka "Posłaniec”, zaś Wioletta Chmurska ze zgierskiej „jedynki” zainspirowana książką Romy Ligockiej "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku", w swojej recenzji poruszyła temat holocaustu widzianego oczami dziecka. 
 
Jak film, to i muzyka filmowa. Adrian Barylski zagrał na trąbce najbardziej znane motywy muzyczne z filmów: „Vabank, „Janosik” czy „Love Story”. Jego koleżanka Katarzyna Pisarska zaczarowała słuchaczy piosenkami z kinowych produkcji: "Śniadanie u Tiffaniego", "Alicja w krainie czarów", "Szkoła uczuć" . 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a