REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

II miejsce młodego Włókniarza w turnieju wielkanocnym

24 marca 2012 r. ZKS Włókniarz Zgierz (rocznik 2000/2001) wywalczył II miejsce w Turniej Wielkanocnym o Puchar Prezydenta Miasta Zgierza. Nagrody wręczali prezydent Iwona Wieczorek oraz koordynator turnieju Remigiusz Fuss.
Imprezę zaszczycił reprezentant Polski we freestyl-u Mikołaj Trzcinka z Łodzi (w 16-stce na mistrzostwach świata). Wykonał pokaz trików z piłką nożną. Młodzi adepci piłki nożnej i zgromadzeni kibice byli zachwyceni, a autografom rozdawanym przez Mikołaja nie było końca. Wyróżnienie indywidualne (najlepszy bramkarz) dostał Jakub Szumski-Włókniarz Zgierz.
 
Młodzi piłkarze rocznika 2000/2001 trenowani przez Jacka Janowskiego w ostatnim czasie nie próżnowali(zima) Wzięli udział w kilku turniejach i spisali się w nich rewelacyjnie. W turnieju w Warszawie "Delta Cup" i w Łodzi „Polfa Łódź SA Cup” zajęli pierwsze miejsca, w Zduńskiej Woli o Puchar Feraxu IV miejsce, a w ostatnim 24 marca "Wielkanocnym Turnieju o Puchar Prezydenta Zgierza" drugie miejsce. Ponadto w każdym z tych turniejów indywidualne wyróżnienia otrzymywali: w Warszawie Jakub Szumski (najlepszy bramkarz), w Łodzi Michał Janiak (najlepszy zawodnik) i w Zgierzu Jakub Szumski (najlepszy bramkarz). Koniec sezonu przygotowawczego należy uznać do udanych, przepracowanych naprawdę ciężko. Do rozpoczęcia ligi zostało już tylko kilka dni, a to nie koniec pracy. Drużyna ma już za sobą sparing z SMS, a przed nimi sparingi z Sokołem Aleksandrów i Widokiem Skierniewice.
 
WYNIKI:.
I MIEJSCE-LECHIA TOMASZÓW
II MIEJSCE-WŁÓKNIARZ ZGIERZ
III MIEJSCE-WIDZEW ŁÓDŹ AKADEMIA FUTBOLU
 
Mikołaja Trzcinki
 
Łodzianin Mikołaj Trzcinka wystartował w Londynie na Mistrzostwach Świata we Freestyle Footballu, gdzie zajął 16 miejsce. To duży sukces.
 
Freestyle polega na efektownym podbijaniu piłki – tłumaczy Mikołaj. – Uderzam ją nogami, ramionami, korpusem, żongluję na leżąco i siedząco. Warunkiem jest tylko to, by nie upadła na ziemię. Raz próbowałem liczyć, ile razy udało mi się żonglować, jednak po dwóch tysiącach uderzeń znudziło mi się
 
Na co dzień Mikołaj jest uczniem Technikum Logistycznego przy ul. Kilińskiego. Po lekcjach przebiera się w sportowy strój i rozpoczyna trening. Na ćwiczenia poświęca kilka godzin dziennie. 
 
Ćwiczę od ponad dwóch lat, część koleżanek i kolegów w szkole wie o mojej pasji, nigdy jednak się tym nie chwaliłem – mówi skromnie. 
 
Treningi łódzkiego freestylera można od kilku dni oglądać w pasażu Rubinsteina i na ul. Piotrkowskiej. 
 
Ćwiczenia na ulicy to połączenie przyjemnego z pożytecznym – mówi Mikołaj. – Z jednej strony, mogę rozwijać swoje umiejętności, z drugiej, chcę zebrać trochę pieniędzy na wakacje, przyda się też gotówka na bilet do Londynu.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a