REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ile dziś płacimy w kantorze? – artykuł sponsorowany

 Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, Sylwester, a zaraz po nich zimowe ferie to powód, dla którego Polacy częściej niż zwykle wymieniają złotówki na inne waluty. Odkąd na rynku pojawiły się kantory internetowe, nie możemy narzekać na wysokie marże w tej branży. W okresie świątecznym niektóre z kantorów proponują dodatkowe obniżki. Ile więc zapłacimy za ich usługi?

Wymiana walut bez spreadu

Zwykle kantor pobiera za swoje usługi opłatę, w przypadku kantorów online jest ona zdecydowanie niższa, niż w kantorach stacjonarnych. Wyższa jest za to konkurencja między tymi podmiotami, dlatego właśnie kantory internetowe starają się, by ich usługi były jak najwyższej jakości i jak najtańsze. Jak bardzo kantory mogą obniżyć ceny?

Wymiana walut w promocji może okazać się bardzo zyskowna. W niektórych przypadkach można liczyć zakup dewiz może odbywać się z pominięciem spreadu. Taką właśnie promocję prowadzi aktualnie powiązany z Reiffeisen Polbankiem Rkantor. 

Z atrakcyjnej ceny walut może skorzystać każdy, kto zarejestruje się Rkantorze i podając kod polecający 32771582. Na powitanie klientowi zostaną przyznane punkty, które uprawniają go do wymiany waluty po kursie średnim. Za rejestrację otrzymuje się 1000 punktów, za polecenie znajomego – kolejne 500. Każdy posiadany punkt umożliwia wymianę 1 jednostki waluty w promocyjnej cenie. Punkty można zdobyć także w trakcie zawierania kolejnych transakcji. Za każdą wymienioną jednostkę waluty RKantor dolicza 1 punkt. W efekcie, klient który zwykle i tak korzysta w tym kantorze z wyjątkowo tanich usług (przeważnie spread w RKantorze wynosi ok. 2 groszy) może zyskać jeszcze więcej. 

Których walut dotyczy promocja? Wszystkich, które są oferowane klientom w RKantorze, tj. złotówek, euro, funtów szterlingi, franków szwajcarskich oraz dolarów amerykańskich.

Wymiana w internecie bez konta walutowego – czy to możliwe?

RKantor wykorzystał sieć banku Reiffeisen Polbank do ułatwienia życia tym osobom, które nie zdecydowały się, by otworzyć konto walutowe. Nie ponosząc dodatkowych opłat, klient kantoru może odebrać wymienione w sieci dewizy w wybranej placówce Reiffeisen Polbank.

Inną możliwością udostępnioną przez RKantor jest wypłata waluty w bankomacie Euronetu przy pomocy kodu sms. Ponadto osoby, które posiadają konto walutowe również mogą liczyć na specjalne korzyści. Jeśli rachunek otwarty jest w jednym z 14 najpopularniejszych banków (między innymi Lion’s Bank, Millenium, Alior, BZ WBK, ING, PKO BP, Reiffeisen Polbank, Bank Pekao, Idea Bank, BNP PARIBAS) RKantor przeleje walutę bez pobierania opłaty za tę czynność.

Inne

Ciekawe artykuły