REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Informatyzacja lekarstwem na likwidację oddziałów wydziału komunikacji

Kwestia likwidacji zamiejscowych oddziałów Wydziału Komunikacji wywołała protesty mieszkańców powiatu oraz pociągneła za sobą gorącą dyskusję na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. Obecnie, aby załatwić sprawę rejestracji samochodu, należy umówić się na wizytę telefonicznie. Dlatego władze powiatu zgierskiego szukają propozycji, jak zminimalizować skutki swojej decyzji. 

Chcemy zaproponować wójtom i burmistrzom z Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa, Głowna, Strykowa i Parzęczewa, by mieszkańcy mogli przyjść do urzędu gminy, której podlegają, przekazać na ręce wyznaczonego urzędnika niezbędne dokumenty potrzebne do rejestracji pojazdu, bądź wyrobienia prawa jazdy. Zadaniem urzędnika będzie zeskanowanie dokumentów i przesłanie ich do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu – tłumaczy Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki. – Jeśli samorządowcy przystaną na naszą propozycję, to my ze swojej strony przeszkolimy ich urzędników w tym zakresie. Urzędnik w Zgierzu, po otrzymaniu dokumentów drogą elektroniczną z danej gminy, lub bezpośrednio od petenta, który jest w stanie we własnym zakresie zeskanować dokumenty, przeanalizuje je i drogą telefoniczną poinformuje petenta o terminie przedstawienia wymaganych dokumentów w oryginale, aby można było rozpocząć postępowanie w danej sprawie
 
Ta propozycja może być do pewnego stopnia nawet bardziej korzystna niż poprzednie rozwiązanie, bo kiedy istniały oddziały zamiejscowe komunikacji w Ozorkowie i Głownie, to mieszkaniec np. Parzęczewa musiał udać się do sąsiedniego Ozorkowa, by dopełnić formalności. W zaproponowanym układzie byłby obsłużony najpierw w Urzędzie Gminy Parzęczew. 
 
Przypomnijmy, że o likwidacji zamiejscowych oddziałów zadecydowały koszty. Powiat zgierski znajduje się w fatalnej kondycji finansowej i szuka oszczędności. 
 
Aktualnie petenci spoza Zgierza w celu umówienia wizyty w Wydziale Komunikacji przy ul. Długiej 49 w Zgierzu proszeni są o kontakt pod numerami:
 
  • w sprawach dotyczących informacji i umawiania terminów rejestracji pojazdów tel. (42) 288 83 34
  • w innych sprawach związanych z rejestracją pojazdów tel. (42) 288 83 35, – 36, – 37, – 38, – 39
  • w sprawach związanych z prawami jazdy tel. (42) 288 83 41, – 42, – 43, – 44
  • dokumenty można przesyłać na adres email: [email protected] 
 

Inne

Ciekawe artykuły