REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Integracja z cyrkowymi akcentami

 Dziś rano odbyła się siódma już edycja Międzyszkolnego Konkursu Integracyjnego pt. „Spotkajmy się”, pod patronatem starosty zgierskiego. Impreza, organizowana przez Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgierzu, daje możliwość wykazania się, a przy tym dobrej zabawy, uczniom klas II i III, którzy borykają się z różnymi dysfunkcjami: ruchowymi, dysleksją, niedosłuchem czy słabym widzeniem. W tym roku w konkursie, który przebiegał pod hasłem „Cyrk moich marzeń” wzięło udział 10 szkół, w tym ze Zgierza, Ozorkowa, Rudy Bugaj, Szczawina i Łodzi. Nawiązując do motywu przewodniego, gośćmi specjalnymi były panie Zuzanna Jarmakowska i Justyna Koyulska Biesiada – absolwentki kursów pedagogiki cyrku.

 
Dzieci miały za zadanie m. in.: ułożyć z własnych ciał litery, wymyślić i powtórzyć wraz z członkami swojej drużyny układ z piłkami, pokonać kilkumetrowy dystans na szczudłach zrobionych z kubeczków itp.
Najlepiej z konkurencjami poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgierzu.
 
– Kolejny rok z rzędu mam przyjemność podziwiać zmagania dzieci – mówi Wojciech Budziarski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego. – Ten konkurs uczy współpracy w grupie, a stworzona przez jego organizatorki miła atmosfera zachęca uczniów do próby własnych sił w kolejnych konkurencjach.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu