REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Interesujące ferie w MDK Zgierz

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, przy ul. Długiej 42  zaproponował dzieciom wiele interesujących zajęć podczas ferii zimowych. Warto przyjrzeć się im bliżej. 

Na zajęcia wokalno-rytmiczne prowadzone przez Katarzynę Szczepańską oraz Monikę Sikorę uczęszczały dzieci i młodzież w wieku od 3 do 20 lat. Zajęcia obejmowały takie zagadnienia jak emisja głosu, zajęcia oddechowe, ćwiczenia dykcyjne, prace z mikrofonem, zajęcia sceniczne, zabawy rytmiczno-ruchowe.

Równoległe odbywały się warsztaty plastyczne w Młodzieżowym Domu Kultury dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Honoratę Robak, Joannę Sujecką oraz Urszulę Stefańską. Mali i duzi artyści wykonywali prace z zastosowaniem najróżniejszych technik oraz na tematy jaki podpowiedziała im wyobraźnia. Część prac plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież  została wykorzystana do dekoracji sali teatralnej w której odbył się bal karnawałowy: Pidżama Party – na którym dzieci bawiły się przebrane w stroje pidżamowe, oraz do dekoracji „Baśniowej krainy” która wykorzystana zostanie podczas balu dla dzieci – podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Bal ten był organizowany przez Wolontariuszy z centrum Wolontariatu w Zgierzu. 
 
Młodzieżowy Dom Kultury  zaproponował dzieciom i młodzieży również naukę gry na keyboardzie, którą prowadził Paweł Niewiadomy. Odbyły się również warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży  z grupami działającymi w MDK z Mańkiem, Poprzecznie Prążkowanymi oraz Wielokropkiem które prowadziły: Katarzyna Żuk oraz Elżbieta Gorzka-Kmieć. Młodzież zainteresowana zdobyciem warsztatu dziennikarskiego mogła popracować w redakcji gazety Kramadio.
 
W pierwszym tygodniu ferii można było również uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego które prowadziła Aneta Kopacz. 25 stycznia 2011 r. uczestnicy zajęć z języka angielskiego aktywnie spędzali czas. Uczniowie próbowali swoich sił na ściankach wspinaczkowych zdobywając „nowe, coraz trudniejsze szczyty” i pokonując swoje lęki. Następnie była relaksująca, choć pełna rywalizacji gra w kręgle, po której wszyscy udali się na zasłużony posiłek. Kolejną atrakcją była wizyta w eksperymentarium, gdzie mogli podziwiać tajemnice starożytnego Egiptu, a później samodzielnie wykonywać fascynujące eksperymenty. Na koniec wszyscy udali się na laser games, gdzie w ciemnych tunelach strzelali do wrogów, doskonaląc swoje umiejętności strzeleckie. Był to dzień pełny wrażeń i wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejny wyjazd.
 
Jak podkreśla Bogumiła Łuczak Filipek z MDK Zgierz, ferie zimowe przyniosły wiele radości zarówno najmłodszym uczestnikom jak i studiującej młodzieży. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Świadczy o tym bardzo wysoka frekwencja na wszystkich zajęciach.

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje