REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Interesujące ferie w MDK Zgierz

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, przy ul. Długiej 42  zaproponował dzieciom wiele interesujących zajęć podczas ferii zimowych. Warto przyjrzeć się im bliżej. 

Na zajęcia wokalno-rytmiczne prowadzone przez Katarzynę Szczepańską oraz Monikę Sikorę uczęszczały dzieci i młodzież w wieku od 3 do 20 lat. Zajęcia obejmowały takie zagadnienia jak emisja głosu, zajęcia oddechowe, ćwiczenia dykcyjne, prace z mikrofonem, zajęcia sceniczne, zabawy rytmiczno-ruchowe.

Równoległe odbywały się warsztaty plastyczne w Młodzieżowym Domu Kultury dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Honoratę Robak, Joannę Sujecką oraz Urszulę Stefańską. Mali i duzi artyści wykonywali prace z zastosowaniem najróżniejszych technik oraz na tematy jaki podpowiedziała im wyobraźnia. Część prac plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież  została wykorzystana do dekoracji sali teatralnej w której odbył się bal karnawałowy: Pidżama Party – na którym dzieci bawiły się przebrane w stroje pidżamowe, oraz do dekoracji „Baśniowej krainy” która wykorzystana zostanie podczas balu dla dzieci – podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Bal ten był organizowany przez Wolontariuszy z centrum Wolontariatu w Zgierzu. 
 
Młodzieżowy Dom Kultury  zaproponował dzieciom i młodzieży również naukę gry na keyboardzie, którą prowadził Paweł Niewiadomy. Odbyły się również warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży  z grupami działającymi w MDK z Mańkiem, Poprzecznie Prążkowanymi oraz Wielokropkiem które prowadziły: Katarzyna Żuk oraz Elżbieta Gorzka-Kmieć. Młodzież zainteresowana zdobyciem warsztatu dziennikarskiego mogła popracować w redakcji gazety Kramadio.
 
W pierwszym tygodniu ferii można było również uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego które prowadziła Aneta Kopacz. 25 stycznia 2011 r. uczestnicy zajęć z języka angielskiego aktywnie spędzali czas. Uczniowie próbowali swoich sił na ściankach wspinaczkowych zdobywając „nowe, coraz trudniejsze szczyty” i pokonując swoje lęki. Następnie była relaksująca, choć pełna rywalizacji gra w kręgle, po której wszyscy udali się na zasłużony posiłek. Kolejną atrakcją była wizyta w eksperymentarium, gdzie mogli podziwiać tajemnice starożytnego Egiptu, a później samodzielnie wykonywać fascynujące eksperymenty. Na koniec wszyscy udali się na laser games, gdzie w ciemnych tunelach strzelali do wrogów, doskonaląc swoje umiejętności strzeleckie. Był to dzień pełny wrażeń i wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejny wyjazd.
 
Jak podkreśla Bogumiła Łuczak Filipek z MDK Zgierz, ferie zimowe przyniosły wiele radości zarówno najmłodszym uczestnikom jak i studiującej młodzieży. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Świadczy o tym bardzo wysoka frekwencja na wszystkich zajęciach.

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od