REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

IV Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup – 20.11.2010

Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu Family Cup organizowane są od 2008 r. w Pływalni MOSiR w Zgierzu. W zawodach mogą uczestniczyć osoby zamieszkałe na terenie regionu łódzkiego, które nie posiadają licencji zawodniczej Polskiego Związku Pływackiego. W tym roku zawody rozgrywane będą w sobotę 20 listopada. 

Zawody odbywają się wg określonych kategorii wiekowych, z dodatkowym podziałem na kobiety – mężczyźni, w stylu dowolnym, co w tym przypadku oznacza każdy ze znanych stylów – czyli może być crawl, styl klasyczny, styl grzbietowy, delfin lub motylek. Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych odbywają się na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków – 12,5 m. Natomiast sztafeta rodzinna rozgrywana jest na dystansie 4 x 25 m (gdzie jeden z trzech zawodników płynie dystans dwukrotnie). 
 
Wszystkie osoby oraz rodziny, które zdobędą w zawodach miejsca 1 – 3 otrzymują puchary, natomiast pierwszych sześć – dyplomy. Po zakończeniu zawodów odbywa się losowanie nagród spośród wszystkich zawodników – bez względu na zajęte miejsce.
 
Cele ogólne imprezy:
  • upowszechnianie sportu amatorskiego 
  • popularyzacja pływania i rodzinnego sportu
  • propagowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu
  • doskonalenie umiejętności pływackich
  • rozwój współpracy i rywalizacji sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych
  • wyłonienie najlepszych zawodników województwa łódzkiego

To już 4 edycja zawodów sportowych w pływaniu organizowana przez nas. Chcemy w ten sposób promować konstruktywne postawy i zdrowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłychmówi Dorota Krach z Młodzieżowego Ośrodka Kultury.

Portal WirtualnyZgierz.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia. Polecamy!

Inne

Ciekawe artykuły