REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

IV Międzynarodowy Zlot Motocykli Trójkołowych i Turystycznych w Dzierżąznej

W dniach 5-7 sierpnia 2011 r. w Dzierżąznej gościło ponad 150 motocyklistów, uczestników IV Międzynarodowego Zlotu Motocykli Trójkołowych i Turystycznych.

Miłośnicy motocykli z Polski i zagranicy już po raz trzeci spotkali się na terenie gminy Zgierz. Jest to jedyny międzynarodowy zlot motocykli trójkołowych w Polsce. Impreza jest organizowana w ramach integracji międzynarodowej i jest wpisana w kalendarz imprez Polskiego Ruchu Motocyklowego.

Organizatorzy zlotu przygotowali bogaty w atrakcje program. Były m.in. wyjazdy trajkami na przejażdżkę krajoznawczą po okolicach oraz na basen w Ozorkowie, zawody w łowieniu karpia, zwiedzanie hodowli strusi afrykańskich oraz koncerty muzyki contry i rockowej.

W sobotę 6 sierpnia odbyły się główne punkty imprezy. Przed południem uczestnicy zlotu zebrali się pod sceną w Gminnym Ośrodku Kultury do pamiątkowej fotografii. Następnie wręczono puchary ufundowane przez Wójta Gminy Zgierz Zdzisława Rembisza dla Amazonek za przejechanie najdłuższej trasy z zagranicy (1400 km) i w kraju (350 km). W imieniu Wójta Gminy Zgierz puchary wręczyła Wioleta Głowacka, Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Gminy.

Później motocykliści wyruszyli z Dzierżąznej do Ozorkowa na paradę motocykli ulicami miasta z postojem na Placu Jana Pawła II. Tam najstarsi uczestnicy zlotu otrzymali pamiątkowe puchary, a licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli porozmawiać z amatorami takiej formy podróżowania, nie zabrakło również okazji do pamiątkowych zdjęć. Po powrocie do Dzierżąznej zostały przeprowadzone różne konkurencje sprawnościowe, m.in.: sprawdzian umiejętności jazdy na trajce (pchanie beczki), siłowanie na rękę, rzut beczką w dal, wbijanie gwoździa parami na czas (kobiety), przeciąganie liny i inne. Ich zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, zaś wieczorem wszyscy bawili się podczas koncertów muzyki contry i rockowej. Zlot zakończył się w niedzielę, gdy około południa jego uczestnicy rozjechali się w różne strony kraju i Europy, mówiąc sobie „Do zobaczenia za rok”.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a