REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mogli narazić Skarb Państwa nawet na milion złotych strat

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali małżeństwo, które w prowadzonej przez siebie firmie odliczało koszty na podstawie znalezionych paragonów fiskalnych.

Nielegalny proceder miał zawsze podobny scenariusz. Mężczyzna świadczył usługi transportowe pod jednym z łódzkich marketów budowlanych. W oczekiwaniu na zlecenia przewozowe, poszukiwał porzuconych przez  klientów sklepu paragonów. Następnie znalazca kierował się do marketu i prosił o wystawienie faktur na rzekomo zakupiony towar. Zdarzały się sytuacje, że jednorazowo podchodził do punktu wydawania faktur z plikiem kilkudziesięciu paragonów. Pozyskane w ten sposób „koszty” były później księgowane w rodzinnej firmie. Policjanci wczesnym rankiem 9 sierpnia  pojawili się w mieszkaniu przedsiębiorców. Zatrzymali kompletnie zaskoczone małżeństwo. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że proceder mógł uszczuplić wpływy do Skarbu Państwa nawet  o milion złotych.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub