REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

IV Paka dla Uczniaka 18-24.08.2014 (patronat medialny)

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG zaprasza do udziału w czwartej edycji akcji „Paka dla Uczniaka”. Jej celem jest zebranie artykułów szkolnych dla potrzebujących uczniów ze Zgierza. 24 sierpnia odbędzie się siatkarski finał akcji.

Sierpień to czas przygotowań do roku szkolnego, w tym zakupów książek, zeszytów i innych przyborów niezbędnych do rozpoczęcia nauki. Dla części rodzin jest to trudny moment związany z dużymi wydatkami. Akcja „Paka dla Uczniaka” ma na celu ich wsparcie poprzez przekazanie zgromadzonych wyprawek szkolnych – w trzech dotychczasowych edycjach udało się zebrać 120 paczek.

Od 18 do 23 sierpnia w trzech punktach w mieście: na placu Kilińskiego, przy „Centrum Zakupów” na Kuraku oraz przy „Sezamie” na Osiedlu 650-lecia pojawi się mobilny punkt zbiórki, czyli namiot Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich EZG. Ponadto przez cały tydzień artykuły będzie można przynieść do siedziby Internetowego Radia Obywatelskiego EZG przy ul. Długiej 15.

Akcję zakończy siatkarsko-piknikowy finał w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Mielczarskiego 1 w Zgierzu), który także będzie okazją do przyniesienia artykułów szkolnych. 24 sierpnia do gry na siatkarskim boisku zaproszeni zostaną zgierscy Artyści, Dziennikarze oraz Politycy. Jedną z drużyn stanowić będą także członkowie Zgierskiej Kuźni Piwnej, która wygrała sportowy turniej w zeszłym roku. Siatkarskim zmaganiom towarzyszyć będzie piknik animacyjny dla chętnych rodzin i dzieci. Na koniec w ogrodzie MOK wystąpi Zespół BOSO w ramach coniedzielnych Letnich Koncertów.

Szczegółowy program zbiórki oraz finału akcji zostanie zaprezentowany wkrótce. Wszystkich zainteresowanych wsparciem akcji zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Obywatelskich EZG: [email protected] lub telefonicznie (dane podane w zakładce www.ezg.info.pl/kontakt).

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,