REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Iwona Wieczorek zaprzysiężona

9 grudnia kontynuowana była pierwsza w tej kadencji sesji Rady Miasta Zgierza. Tego dnia radni wybrali spośród siebie przewodniczącego i trzech wiceprzewodniczących. Na czele rady stanął Jarosław Komorowski (SLD), który był jedynym kandydatem i uzyskał poparcie wszystkich radnych. Jego zastępcami zostali: Stefan Pelikan (PSL), Zdzisław Sobczak (PO) i Grzegorz Maciński (KWW Jerzego Sokoła). W głosowaniu na wiceprzewodniczącego odpadł kandydat PiS-u, który nie uzyskał potrzebnego poparcia.
 
Jak to się stało, że przewodniczącym został kandydat SLD? W kuluarach musiało dojść do targów. Zmienił się też układ sił. Jerzy Sokół ma poparcie 12 radnych, Iwona Wieczorek 11. Sokoła opuścił m.in człowiek, który stał na czele jego komitetu wyborczego – Andrzej Mięsok
 
W tym samym dniu na funkcję Prezydenta Miasta Zgierza zaprzysiężona została Iwona Małgorzata Wieczorek – pierwsza kobieta, która będzie sprawować ten urząd w Zgierzu. W swoim inauguracyjnym wystąpieniu nowa pani prezydent podziękowała zgierzanom za poparcie i zaufanie, jakim ją obdarzyli. Zapewniła, że realizując swój program wyborczy będzie uważnie wsłuchiwała się w głosy mieszkańców dotyczące ich potrzeb, by skuteczniej działać dla dobra publicznego informuje Dorota Jankiewicz, rzecznik prasowy UMZ. Powiedziała też, że na stanowisku prezydenta będzie pracowała tak, by zgodnie ze swoim hasłem wyborczym „Obudzić nasze miasto do życia” – dodaje.   
 
W piątek na godz. 15.45 Iwona Wieczorek zarządziła spotkanie z wszystkimi pracownikami. Wciąż nie wiemy, kto będzie wiceprezydentem. Kolejna sesja zwołana jest na wtorek 14.12.2010 r. na godz. 9.00. 

Inne

Ciekawe artykuły