REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej "Zderzak" – 18.09.2010 (patronat medialny)

18 września 2010 w ramach Zgierskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich – Kameleon '2010 odbędzie się IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej ZDERZAK.
 
Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, we współpracy z Agencją Artystyczną Art.Studio – Przemysław Janicki oraz Stowarzyszaniem Kameleon, już po raz dziewiąty organizuje Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej Zderzak czyli, cieszący się coraz większym zainteresowaniem w środowisku muzycznym, przegląd twórczości amatorskich zespołów wykonujących muzykę z zakresu: rock i rock – metal (w roku ubiegłym na festiwal napłynęło 111 zgłoszeń z całej Polski). 


Harmonogram Zderzaka:

godz. 10.30 przesłuchania konkursowe

godz. 18.00 Infernalia (Laureat Grand Prix Zderzaka’09)

godz. 19.00 Gala Finałowa

godz. 20.00 Fireshow Teatr Fen-x

godz. 20.15  Carrion
 
Festiwal składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to wstępne eliminacje przeprowadzane na podstawie zarejestrowanych przez zespoły materiałów demo. Zgłoszenia zespołów ocenione są przez komisję, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów festiwalu oraz członkowie jury festiwalu. Na podstawie ocen komisji organizatorzy kwalifikują do udziału w przesłuchaniach konkursowych 10 zespołów. W ramach drugiego etapu festiwalu odbywają się przesłuchania konkursowe zakwalifikowanych zespołów oraz gala finałowa. 
 
W tym roku nadesłano na ZDERZAK 61 zgłoszeń Jednak tylko 10 kapel dn. 18 września br. zaprezentuje swój repertuar na deskach emdekowskiego amfiteatru (Zgierz, ul. Długa 42). Lista zespołów zakwalifikowanych jest już znana sprawdź tutaj. 
 
W puli nagród znajdują się m.in.: trofeum Zderzaka, nagroda pieniężna, profesjonalna witryna internetowa, akcesoria muzyczne, prenumeraty miesięczników muzycznych. Po przesłuchaniach odbędą się omówienia czyli bezpośrednia konfrontacja jury z zespołami. Jury w sposób nietuzinkowy wskaże zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty występu danego zespołu. Może być ostro i mało przyjemnie… ale warto, gdy krytyka jest konstruktywna… 
 
Gośćmi specjalnymi tegorocznego Festiwalu będą: 
INFERNALIA z Grudziądza – zeszłoroczny laureat Nagrody Grand Prix 
CARRION z Radomia – Gwiazda Festiwalu (laureat Nagrody Publiczności Zderzaka’06). 
Zapraszamy na stronę Festiwalu: www.festiwalzderzak.pl 
 
Portal WirtualnyZgierz.pl jest patronem medialnym Festiwalu.

Inne

Ciekawe artykuły