REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak grała Orkiestra w Zgierzu

115 286,37 zł – tyle udało się zebrać w Zgierzu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To sporo więcej niż rok temu, kiedy to wynik przekroczył 70 tys. zł. W tym roku na ulicach miasta kwestowało 269 wolontariuszy. Główne wydarzenia miały miejsce na hali MOSiR przy ul. Wschodniej. To tam miał siedzibę zgierski sztab WOŚP. Na hali odbywały się także zbiórka krwi, warsztaty, pokazy. Wieczorem niebo rozświetlił pokaz sztucznych ogni, czyli "światełko do nieba". Na scenie wystąpiły zespoły Magister Ninja, Stargazer oraz Zeus/Joteste/DJ Mixair. 

Dla orkiestry grały także zespoły taneczne Spółdzielczego Domu Kultury SEM, m.in. Iskierki, Codex, Mała Fantazja, Fantazja, Alter Ego, K2 Junior,K 2. Podczas licytacji prowadzonej przez  Tomasza Skonecznego zebrano 1575,39 zł. Łącznie SEM zebrał 2275,45 zł i 1 eurocent, w znacznej części za gadżety własne, prace plastyczne, zdjęcia etc.
 
Jak co roku aktywnie w zbiórkę włączyło się zgierskie Centrum Kultury Dziecka, gdzie miały miejsce warsztaty z modelami sterowanym klubu Sterownia,  warsztaty artystyczne, zdjęcia z psim zaprzęgiem, spotkanie z Członkami Klubu Przyjaciół Wilków i Psów Północy WATAHA czy Bajkobranie z licytacjami gadżetów WOŚP. W CKD zebrano kwotę 2 765,09 zł.
 
Na stałe w Zgierzu zadomowiła się także Motoorkiestra. Na krańcówce autobusowej przy ul. Staffa/Parzęczewskiej znów można było usłyszeń ryk silników. Dzięki amatorom mocnej jazdy udało się zebrać aż 11 545 zł. 
 
Tradycyjnie też WOŚP w Zgierzu nie rozpoczęła się w niedzielę, ale już w piątek występami dzieci w zgierskich przedszkolach czy biesiadą szantową w klubie Agrafka.
 
Nad bezpieczeństwem sztabu oraz kwestujących na ulicach czuwała Straż Miejska, która zwiększyła ilość patroli w tym dniu. Podczas zgierskiego finału nie odnotowano żadnych incydentów.
 
 
 
Wciąż trwają aukcje internetowe, które powiększą zebraną w Zgierzu pule. Licytować można pod adresem:
 
Szczególnie polecamy motorower zbudowany przez Klub Motocyklowe Czarne Orły Garage specjalnie na 22. finał WOŚP:
 
Na koniec mamy dla czyteników pozdrowienia od Jurka Owsiaka, które nagrał Damian Jagielski.
 

Inne

Ciekawe artykuły