REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak szybko sprzedać stary samochód?

Sprzedaż starych samochodów bywa problematyczna, bo ich stan techniczny i wizualny pozostawia wiele do życzenia. Jeśli na terenie Twojej posesji zalega rzęch, czas się go pozbyć. Odzyskasz w ten sposób miejsce parkingowe, poprawisz estetykę otoczenia, a także zarobisz! Dobry skup zapłaci za Twój pojazd gotówką, a także zorganizuje jego transport. Zobacz, dlaczego taka forma pozbycia się starego auta jest warta rozważenia.

Stary samochód – czy lifting przed sprzedażą się opłaca?

Niektórzy, chcąc podnieść wartość sprzedawanego samochodu i zwiększyć jego atrakcyjność  w oczach potencjalnych odbiorców, decydują się na drobne naprawy czy lifting auta. Jednak po pierwsze, oznacza to konieczność zainwestowania środków własnych, bez gwarancji, że te się zwrócą. A po drugie, często takie działania mają na celu jedynie zamaskowanie rzeczywistych problemów, jak np. ukrycie ognisk rdzy czy innych defektów. Tu pojawia się pytanie o moralność takich działań. Pamiętaj, że kupujący auto ma prawo do rękojmi, dlatego nie zawsze opłaca się podrasować je i na siłę sprzedawać.

Gdy auto lata świetności ma już za sobą

Jeśli mówimy o samochodach, które lata świetności mają za sobą, a upływający czas odcisnął wyraźne piętno na ich silniku czy karoserii, zastanawiamy się – co z nimi zrobić? Jeśli sprzedaż innemu kierowcy nie wchodzi w grę z uwagi na kiepski stan pojazdu, czy można w inny sposób pozbyć się go, aby na tym nie stracić? Tu odpowiedzią okazują się skupy aut, które działają niemal w każdym mieście i przyjmują auta stare, bez względu na ich markę, model, typ czy stan. Oczywiście, im kondycja lepsza i pojazd bardziej zadbany, tym większa szansa na satysfakcjonującą Cię wycenę. Jednak nawet wrak może trafić na złom, a potem do utylizacji.

I to rozwiązuje kolejny problem, jakim jest pozbycie się starego auta. Czy wiesz, że taki pojazd nie może zajmować miejsca postojowego w przestrzeni publicznej? Nawet zalegający na terenie Twojej posesji stwarza zagrożenie dla otoczenia. Nadal mogą z niego wyciekać płyny chłodnicze, oleje, smary i przenikać do gleby lub wody powodując jej zanieczyszczenie. Taki niedziałający samochód psuje widoki i zajmuje sporo miejsca, w którym mógłbyś stworzyć altanę, plac zabaw dla dzieci czy ogródek warzywny.

Zgłoś się do skupu aut – pozbądź się auta, zyskaj gotówkę

Zasada funkcjonowania skupu aut jest dość prosta. Zgłaszasz w takim miejscu, że chcesz odsprzedać swój pojazd i prosisz o jego wycenę. Ta następuje dość szybko i odbywa się zgodnie z przyjętymi procedurami, z uwzględnieniem stawek rynkowych. Jeśli zaakceptujesz wycenę, wówczas spisywana jest umowa kupna-sprzedaży, a wypłata pieniędzy odbywa się w formie gotówkowej.

Auto jest uziemione? Wyładowany akumulator lub inne uszkodzenia często dotyczą starych samochodów, które od jakiegoś czasu nie są już użytkowane. W takiej sytuacji skontaktuj się ze skupem i zapytaj o możliwość mobilnej wyceny oraz transportu na lawecie.

Inne

Ciekawe artykuły