REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Program do fakturowania online

Każdy przedsiębiorca wie doskonale, że dobranie odpowiedniego programu do fakturowania nie zawsze jest łatwe. Trzeba się zastanowić nad tym, jakie są nasze oczekiwania i na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. W tym wypadku warto stawiać na sprawdzone oprogramowania, cieszące się popularnością na rynku oraz dobrymi opiniami klientów. Czym powinien cechować się dobry program do fakturowania? Na jakie funkcje i ułatwienia można liczyć? Jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy?

Program do fakturowania online

Nowoczesny program do fakturowania online nie bez powodu jest tak chętnie wybierany przez przedsiębiorców. Jest to system, który zawiera liczne funkcjonalności, takie jak:

  • Fakturowanie w walutach obcych – skorzystać można z  faktur sprzedaży w walutach obcych, zgodnie z tabelą NBP. Poprawne wyliczenie różnic kursowych jest tutaj niezbędne. 
  • Wszystkie rodzaje faktur – do dyspozycji mamy wszystkie faktury sprzedaży, jakie zostały przewidziane w polskim prawie podatkowym. Poza tym na uwagę zasługują elektroniczne faktury ustrukturyzowane z XML. 
  • 9 wersji językowych – faktury można sporządzić w językach: francuskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, norweskim, rosyjskim, włoskim i ukraińskim. 
  • 8 szablonów z Logo – użytkownik może wybrać szablon elegancji, prosty, z opisem produktów, gradient, z drukiem przelewu i inne. 
  • Zarządzanie zadaniami i projektami – ta funkcja sprawia, że łatwo wygenerujemy specyfikację prac dla każdego klienta i odpowiednie faktury. 

Program do fakturowania online posiada także nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na integrację z większością drukarek fiskalnych. Po zainstalowaniu oprogramowania przechodzimy do wystawiania paragonów fiskalnych z systemu. Cenne informacje na ten temat znajdują się w serwisie wFirma.

Liczne funkcjonalności programu

Co jeszcze zapewnia program do fakturowania online? Nie bez znaczenia jest integracja z KSeF, dzięki czemu wystawianie i przesyłanie faktur odbywa się zgodnie z przepisami prawnymi. Po pobraniu dokumentów są one księgowane automatycznie jako robocze pliki. CRM w tym wypadku jest rozbudowanym narzędziem, które ma za zadanie podnosić efektywność współpracy z klientami. Funkcja tworzenia zadań sprawia, że będziemy pamiętać o ważnych spotkaniach i innych wydarzeniach. Z kolei integracja z GUS zapewnia ciągłą aktualizację danych dostawców oraz klientów. Wszystkie istotne informacje znajdują się w jednym miejscu – mamy do nich dostęp przez 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na ziemi. 

Niezawodny program do fakturowania

Jak wybrać najlepszy program do fakturowania online? Przed tym dylematem staje praktycznie każdy przedsiębiorca, który chce zadbać o sprawne i wygodne zarządzanie firmą. Systemy tego typu są pierwszymi narzędziami, z którymi mamy do czynienia wtedy, gdy prowadzimy elektroniczną księgowość. Aktualnie nie są one wymagane, jednak w najbliższych latach planowane jest wprowadzenie obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych za pomocą Krajowego Systemu e-Faktur. Warto skorzystać z nowoczesnego programu już teraz, gdyż zapewnia on kontrolowanie obiegu dokumentacji i znacznie ułatwia pracę. 

Na uwagę zasługuje darmowy program do fakturowania online, który powinien doskonale spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Trzeba zastanowić się nad tym, jakie mamy potrzeby oraz jakie funkcjonalności będą nam potrzebne. Następnie pomocna jest konsultacja ze specjalistami, którzy pomogą nam wdrożyć innowacyjny program do fakturowania. Od tej pory tworzenie faktur odbywa się bardzo łatwo i szybko, nawet wtedy, gdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takimi systemami. 

Programy do fakturowania online są coraz częściej wybierane przez firmy mniejsze i większe. Nikogo nie dziwi ten fakt, gdyż jest to idealna propozycja, usprawniająca pracę. 

Inne

Ciekawe artykuły