REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak ukoić suche i zniszczone włosy? (artykuł sponsorowany)

 Problemy z odpowiednim nawilżeniem włosa to jedno z najczęstszych fryzjerskich utrapień kobiet. Włosy zmęczone częstym stylizowaniem, narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych czy problemy z suchością skóry głowy nie są w dobrej kondycji. Na szczęście profesjonalne kosmetyki i kilka rad pielęgnacyjnych skutecznie mogą przywrócić włosom utracony blask i sprężystość. O czym warto wiedzieć?

Jak odpowiednio dbać o włosy?

Najczęściej kondycja włosów stanowi odzwierciedlenie naszej pielęgnacji i codziennej troski o stan naszych kosmyków. W pewnej ilości przypadków suchość może być objawem chorobowym lub sygnałem od organizmu, że dieta nie dostarcza mu odpowiedniej ilości potrzebnych składników odżywczych. Często jednak to nasze działania uszkadzają strukturę włosa, a codzienne przyzwyczajenia sukcesywnie pogarszają stan. Aby przeciwdziałać problemowi suchych i zniszczonych kosmyków warto zainwestować w preparaty odżywiające i odbudowujące włosy. Właściwości zmiękczające i odżywcze pozytywnie wpłyną na regenerację struktury i przywrócenie włosom blasku i miękkości. Produkty Salon Expert oferują kompletną gamę kosmetyków, od szamponu po odżywki i maski, których skoncentrowana moc przeciwdziała problemowi suchych i zniszczonych włosów. Jeżeli Twoim priorytetem jest przywrócenie blasku i zdrowia włosom, zrezygnuj także tymczasowo z farbowania i prostowania, pozwalaj naturalnie wyschnąć włosom, oszczędzając je przed gorącym nawiewem suszarki. Traktuj swoje kosmyki delikatnie – nie szarp, nie ciągnij i nie pocieraj ich gwałtownie np. podczas rozczesywania czy wyciskania z wody po kąpieli.

Przyczyny suchości włosów

Suchość to najczęściej cecha nabyta naszych włosów. Spowodowana może być wieloma czynnikami zarówno występującym wspólnie, jak i pojedynczo. Problemy zdrowotne, niewłaściwa kosmetyka czy nieodpowiedni styl życia, mogą wpłynąć zarówno na niedostateczne nawilżenie włosów, jak i ich nadmierne wypadanie. Do najczęściej występujących przyczyn suchości kosmyków należą:

  • częsta stylizacja, używanie chemicznych preparatów i bezpośredni kontakt włosów z wysoką temperaturą,
  • źle zbilansowana dieta,
  • suche powietrze, klimatyzacja,
  • częsta ekspozycja włosów na silne słońce,
  • gniecenie, szarpanie i ciągnięcie,
  • nieodpowiednio funkcjonująca gospodarka gruczołów łojowych.

Często więc jedynie eliminacja pewnych nawyków lub konsultacja z lekarzem może znacznie zredukować problem przesuszenia włosów.

Zmień swoje nawyki

W trosce o kondycję włosów warto przyjrzeć się swojemu stylowi życia. Dieta w znaczny sposób wpływa na stan nie tylko fryzury, ale też cery i paznokci. Przeanalizuj swoje nawyki żywieniowe i wzbogać swoją dietę o nasiona, orzechy i zielone warzywa. Ogranicz lub całkowicie zrezygnuj z używek – papierosy to prawdziwa trucizna dla włosów. W trosce o odpowiednie nawilżenie priorytetem jest oczywiście dostateczne i skuteczne nawodnienie. Ważne więc by dostarczyć organizmowi minimum 2 litry wody w ciągu dnia, dodatkowo także można pić soki z wyciskanych owoców czy napary ziołowe. Dobrym pomysłem będzie też wyeliminowanie przetworzonej żywności. Poza dietą można także wspomóc regenerację organizmu na inne sposoby. Redukcja stresu i dostateczna ilość snu również mogą odpłacić się nie tylko lepszym samopoczuciem, ale też lepszym wyglądem. Warto więc podjąć trud i zmienić swój tryb życia, aby w zamian odzyskać nie tylko piękne włosy, ale przede wszystkim zdrowie.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność