REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pragniesz coś zmienić w swoim życiu? Zacznij od koloru włosów i wypróbuj farby od L'Oreal (artykuł sponsorowany)

 Koloryzacja włosów to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety, symbole nowego image’u, życia, zmiany myślenia, pracy, nierzadko rekompensata straconych lat u boku niewłaściwej osoby lub bunt. Jeśli chcemy zrobić to dobrze, warto użyć w tym celu profesjonalnej farby do włosów. Zanim jednak podejmiemy decyzję odnośnie wyboru odpowiedniego koloru, przyjrzyjmy się uważnie swojej karnacji, kształtowi twarzy i oprawie oczu. To wszystko ma znaczenie przy decyzji o zmianie koloru włosów.

Jakie są metody farbowania włosów?

Odwiedzamy salon fryzjerski, usadawiamy się na wygodnym fotelu i zamawiamy usługę. Na topie są baleyage, ombre, sombre i flamboyage, ale na czym polega każda z tych technik? Trudno nam jednoznacznie stwierdzić. Baleyage to trwała koloryzacja włosów, za pomocą której rozświetlimy wybrane partie włosów. Kontrastowe zestawienie cienkich i jasnych pasemek wygląda naturalnie i ładnie. Podobne efekty uzyskamy poddając się ombre i sombre, które wykorzystują efekt stopniowego rozjaśniania włosów, skupiając najjaśniejsze tony na końcówkach. Flamboyage dostosowuje kolor pasemek do karnacji skóry klienta i jest wykonywany za pomocą specjalnych taśm. Niekiedy możemy spotkać się z nowoczesną metodą koloryzacji – pikselami. Jak nazwa wskazuje, fryzura imituje komputerowe piksele na włosach. Często wybieramy farbowanie klasyczne, które, o ile posiadamy przeznaczone do tego celu kosmetyki, możemy wykonać samodzielnie we własnym domu.

Farbowanie włosów z L’Oreal

Dla tych, którzy chcą być na topie i cieszyć się niestandardowym kolorem na włosach przez długi czas – koloryzacja L’Oreal będzie strzałem w dziesiątkę! Farby znanej marki przeznaczone są do trwałej i półtrwałej koloryzacji oraz balejażu. Nie zawierają szkodliwie wpływającego na nasze zdrowie amoniaku, a do tego przyjemnie pachną. Dostępne kolory obejmują:

  • blond,
  • siwy,
  • odcienie brązu,
  • odcienie rudości,
  • brond.

Niezależnie od tego, czy chcesz zaszokować zupełnie nowym wyglądem swoich włosów, czy też wolisz pozostać przy naturalnie wyglądającym brondzie – trwała koloryzacja spełni Twoje oczekiwania i w 100% pokryje siwe włosy.

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Włosy obecne na naszej głowie spełniają bardzo ważne funkcje. Chronią głowę przed nadmierną utratą ciepła, wpływają na atrakcyjny wygląd, zabezpieczają skórę głowy przed negatywnym działaniem promieni UV. Ponadto włosy zabezpieczają organizm przed wnikaniem bakterii chorobotwórczych i przed brudem. Włosy farbowane również spełniają wymienione role, jednak, aby mogły właściwie funkcjonować, powinniśmy zapewnić im pielęgnacje na najwyższym poziomie. Wskutek otwarcia łusek włosowych i wniknięcia barwnika farby w strukturę włosa, staje się on bardziej podatny na utratę wody i zniszczenie. Takie włosy należy delikatnie czesać i suszyć bez mocnego pocierania ich ręcznikiem, a także używać wyłącznie szamponów i odżywek, które są delikatne i nie posiadają parabenów. Należy zrezygnować z zabiegów związanych ze stylizacją włosów przy udziale wysokich temperatur (lokówka, prostownica). Nie mniej ważna w przypadku pielęgnacji włosów po koloryzacji jest dieta bogata w tłuszcze, białka i odpowiednie substancje mineralne.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają