REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak wybrać kolor listew meblowych? (artykuł sponsorowany)

Listwy meblowe, których występowanie jest tak samo oczywiste, jak samych mebli, mają pozytywny wpływ na wytrzymałość sprzętów, do których są przytwierdzone, jak i na utrzymanie porządku oraz ładu w pokoju, w którym się znajdują. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór listew meblowych. Można wybierać spośród wielu materiałów, kształtów, jak również kolorów. Które listwy meblowe będą najbardziej odpowiednie dla naszej zabudowy meblowej?

 
Kolory mebli
 
Kolorystykę mebli tak samo mocno bierzemy pod uwagę, gdy decydujemy się na ich zakup, jak ich praktyczność oraz materiały, z których są wykonane. Barwa mebli musi dobrze komponować się z zamierzoną przez nas aranżacją wnętrza. Niestety trendy w branży wnętrzarskiej zmieniają się co roku. Możemy się trochę bać, że nie znajdziemy listew meblowych w interesującym nas kolorze, który w danej chwili jest niezwykle modne. Całkowity must have sezonu. Te obawy na szczęście są zupełnie bezpodstawne, bo obecnie na rynku jest dostępnych tyle kolorów listew meblowych, że bez problemu znajdziemy potrzebny nam odcień. Jeżeli jednak nam się to nie uda, w co bardzo wątpię, to zawsze możemy zamówić je indywidualnie u producenta.  W celu jak najlepszego dobrania koloru listew meblowych do naszych mebli, możemy skorzystać z wzorników lub tablic z zaprezentowanymi na nich profilami w rozmaitych odcieniach.
 
Sprawdź, czego szukasz
 
Zanim jednak zaczniesz dobierać kolorystykę listew meblowych do zakupionych właśnie mebli, to wybierz najpierw profil listew meblowych. Tylko wtedy będziesz wiedział, czego konkretnie szukasz. Co wziąć pod uwagę przy wyborze profilu listew meblowych? Zależnie od naszych indywidualnych potrzeb, możemy kupić sobie: obrzeża płaskie, listwy meblowe przyblatowe oraz maskujące, cokoły meblowe, profile typu C i T. Są one zrobione bardzo często z miękkiego (taśma) albo twardego tworzywa sztucznego. Jednym z elementów wytworzonej struktury są pigmenty. Gdy wymiesza się je ze stabilizatorami, środkami smarującymi oraz polichlorkiem winylu, tworzą jednobarwne produkty w wielu kolorach.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność