REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jaka aura w długi weekend w Zgierzu i w regionie?

Przed nami długi weekend i każdy z nas na pewno zastanawia się jaką pogodę sprezentuje nam matka natura….

Mieszkańcy Zgierz i okolic powinni być przygotowani na pogodę duszną, ciepłą, ale niestety burzową. Już sobota przyniesie praktycznie w całej Polsce opady deszczu i burze, które chwilami będą gwałtowne. Zgierzan również ostrzegam, iż zachmurzy się, popada i zagrzmi przy temperaturze około 25 stopni. Taka temperatura i deszcz powodować będą również uczucie duszności, senność i kłopoty z koncentracją, dlatego uważajmy na siebie.

W nocy z soboty na niedziele opady w centrum powinny ustąpić co na pewno ucieszy grzybiarzy (jak wiadomo ciepło + deszcz = grzyby) gdyż temperatura nie powinna spaść poniżej 15 stopni. Niedziela przywitać powinna nas ładną pogodą, jednak z upływem dnia na niebie może pojawić się zachmurzenie duże i może popadać. Będzie duszno i bardzo ciepło. W centrum kraju przewiduję nawet 28 stopni.

Święto to niestety front atmosferyczny z zachodu na wschód – co za tym idzie zjawiska burzowe mogą być gwałtowniejsze i przynieść spustoszenia. Dlaczego? Przed frontem atmosferycznym temperatura wzrośnie do 27 stopni, za frontem będzie około 7 stopni niżej… Następne dni ze zmienną pogodą, a temperatura mniej więcej na poziomie 22-25 stopni.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a