REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Reaktywajca konkursu o nagrodę filmową im. Andrzeja Munka

Ideą Konkursu o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka kierowanego do młodych reżyserów i operatorów filmowych jest wspieranie i promowanie ambitnych i wartościowych poszukiwań artystycznych młodych filmowców polskich, dla których takie eventy są głównym i często jedynym miejscem prezentacji ich dokonań. Organizatorami konkursu są: PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, Stowarzyszenie Łódź Filmowa i kino Charlie w Łodzi. PWSFTviT w Łodzi przyznaje tę nagrodę od 1965 roku. W 2004 roku odbyła się ostatnia edycja konkursu. Tegoroczny konkurs jest więc reaktywacją wspaniałej tradycji, która przypomina sylwetkę Andrzeja Munka – absolwenta, a następnie wykładowcy łódzkiej PWSFTviT. W 2011 roku mija 90-ta rocznica urodzin i 50-ta rocznica śmierci tego wybitnego reżysera.

Zamierzeniem organizatorów konkursu jest również zderzenie dokonań obecnych debiutantów z filmami laureatów Nagrody im. Andrzeja Munka lat ubiegłych. Pokaże to różnice w podejściu do warsztatu, języka filmu, stanu świadomości młodych ludzi, ich zainteresowań i podejmowanej tematyki. Dzięki temu widz otrzyma pogłębioną refleksję na temat fenomenu debiutu w kinie polskim na przestrzeni lat. Konkursowi towarzyszyła będzie dyskusja panelowa z udziałem pedagogów łódzkiej PWSFTviT, studentów i młodych widzów. Celem przedsięwzięcia jest bowiem również promocja wysokich standardów w młodym polskim kinie, a więc: przemyślanego scenariusza, oryginalnego tematu, sposobu jego ujęcia, dobrej jakości zdjęć. Spotkanie takie będzie również rodzajem giełdy doświadczeń w zakresie źródeł pozyskiwania funduszy na produkcję filmu, wypełniania unijnych aplikacji, przygotowania się do pitchingu z myślą o pozyskaniu producentów, a potem zainteresowania dystrybutorów. Planujemy zaprosić gości, którzy zechcieliby podzielić się z młodymi filmowcami swoją wiedzą z tego zakresu.

W jury konkursu zasiądą: prof. Maria Kornatowska, prof. Stanisław Szymański, prof. Marian Szukalski, prof. Filip Bajon, dr Paweł Siedlik, dr Ryszard Brylski oraz studenci: Piotr Złotorowicz, student Wydziału Reżyserii PWSFTviT i Jakub Burakiewicz, student Wydziału Operatorskiego PWSFTviT. Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka towarzyszyć będzie XVI Forum Kina Europejskiego „Cinergia”, które odbędzie się w Łodzi, w kinie „Charlie” w terminie 4-12 listopada 2011. Laureat Nagrody im. Andrzeja Munka weźmie udział w konkursie międzynarodowym na Najlepszy Debiut Europejski, powalczy o Nagrodę Kryształowej Łódki.

Aktualnie trwa nabór filmów do konkursu. Więcej informacji na www.charlie.pl

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub