REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jaka pogoda w Zgierzu na Święta?

Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że tegoroczne Święta będą bardziej jesienne niż zimowe. Wszystko za sprawą pogody tzw. "atlantyckiej". Nad wodami Oceanu Atlantyckiego tworzą się raz po raz bardzo głębokie układy niskiego ciśnienia, które wędrując na zachód pompują ciepłe powietrze. 

Wigilia już jutro a więc zacznijmy od niej. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi wigilia w Zgierzu upłynie pod znakiem ładnej, słonecznej pogody gdyż nad Polskę centralną zaznaczy się niewielki klin wysokiego ciśnienia wyżu umiejscowionego na południu Rosji. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia dojdzie do +7 stopni. Wiatr słaby do umiarkowanego nie przekraczający 30 km/h.
 
Pierwszy dzień Świąt nie będzie już tak pogodny. Od zachodu wkroczą chmury frontu atmosferycznego potężnego niżu brytyjskiego. Mimo iż się zachmurzy, padać nie powinno a więc możemy spokojnie wstać od stołu i wybrać się na popołudniowy spacer. Temperatura nadal jak na grudzień wysoka: +6 stopni. Wiatr do 40 km/h.
 
Drugi dzień Świąt to niestety front atmosferyczny z opadami deszczu, chwilami (szczególnie wieczorem) może padać mocniej. Jak chmury to także brak wyparowywania ciepła a więc temperatury znów jesienno-wiosenne od 5 do 7 stopni. Niewykluczone, że na termometrach w Zgierzu może pokazać się nawet 8 stopni Celsjusza.
 
Kiedy przyjdzie prawdziwa, biała i mroźna zima? No właśnie… – według prognoz własnych około 14 stycznia. Jaka będzie rzeczywistość? Zobaczymy.
 
Na łamach portalu WirtualnyZgierz.pl chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia: Zdrowych, ciepłych i prawdziwie rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Aby każdy z nas chociaż w te 3 dni mógł na chwilę pomyśleć o innych i spędzić te Święta najlepiej jak potrafi.

Inne

Ciekawe artykuły