REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym jakość systemu irygacji wzniesie się na wyższy poziom. Nagroda w postaci bujnego trawnika i pięknie rosnących kwiatów sama w sobie jest wystarczającą rekomendacją. Aby efektywnie podlewać ogród ze zbiornika gromadzącego wodę, musimy posiadać odpowiednią pompę. W dzisiejszym artykule przedstawimy zatem kilka wskazówek, które pomogą w wyborze najlepszego urządzenia.

Jaka pompa do nawodnień najlepiej sprawdzi się ogrodzie?

Zbiornik na wodę deszczową lub pojemnik magazynujący wodę ze studni to sprzęty, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego właściciela ogrodu. Pompa do nawodnień podłączona do zbiornika pomaga w efektywnym rozprowadzaniu wody po całym ogrodzie, dlatego musi wyróżniać się znaczną mocą. Wybór konkretnego modelu pozostaje zdeterminowany przez jego docelowe zastosowanie. Jeśli pompa do wody ma służyć do dystrybucji cieczy między zbiornikiem a automatycznymi zraszaczami, musimy szukać urządzenia wyposażonego w odpowiednie funkcje integracyjne. W wielu przestrzeniach ogrodowych jedynym źródłem wody do irygacji roślin staje się studnia głębinowa. Przy takiej konfiguracji systemu nawadniającego tym bardziej zalecamy zakup dodatkowego zbiornika hydroforowego. Pompa głębinowa będzie wówczas służyć jako urządzenie wielofunkcyjne. To doskonały sposób na optymalizację kosztów. Pamiętajmy jednak, że mocno obciążona pompa do nawodnień charakteryzuje się krótszą żywotnością.

Przy budowie systemu nawadniającego, działanie na własną rękę warto zastąpić profesjonalnym projektem systemu, wykonanym przez ekspertów w dziedzinie aranżacji urządzeń ogrodowych. Wybór pompy do nawodnień dobrze jest zostawić specjalistom, którzy zasugerują rozwiązanie idealnie dopasowane do wymiarów ogrodu i wybranej metody irygacji. Podłączenie pompy do sterownika systemu nawadniającego wymaga nieco więcej doświadczenia niż to, jakim może się wykazać większość pasjonatów DIY. Jeśli natomiast wolisz całkowicie bezobsługowe rozwiązania, najlepszym pomysłem okazuje się zakup systemu samosterującego. Włączenie pompy będzie wówczas zależne od określonych przez użytkownika parametrów, np. temperatura powietrza, poziom wysuszenia gleby czy stan uzupełnienia zbiornika hydroforowego.

Pompa do wody – oferta sklepu Hypo

Jeśli pompa do wody jest tym narzędziem, którego poszukujesz, zalecamy odwiedzenie strony sklepu internetowego Hypo. Pod adresem sklephypo.pl uzyskasz dostęp do nowoczesnych urządzeń ogrodowych, dzięki którym system nawadniający zagwarantuje właściwy poziom wilgotności gleby. Pompy do nawodnień w asortymencie Hypo występują w pełnej gamie modeli, różniących się rozmiarami, funkcjami i mocą wyjściową. Warto skontaktować się ze specjalistami sklepu Hypo, którzy pomogą w wyborze rozwiązania jak najlepiej wpisującego się w Twoje indywidualne potrzeby.

Inne

Ciekawe artykuły