REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jaka przyszłość czeka ITZ?

Wydawany od 20 lat Ilustrowany Tygodnik Zgierski ma się zmienić. Prezydent miasta Iwona Wieczorek uważa, że gazeta nie możne być dłużej wydawana w obecnej formie. Nie ma mowy o jego likwidacji, ale o przekształceniu. Możliwe, że w miejsce gazety samorządowej powstanie spółka.   

Skąd te zmiany? Przede wszystkim chodzi o koszty. W ubiegłym roku z budżetu miasta na utrzymanie gazety przeznaczono 200 tys. zł. Do końca lutego 2011 r. redaktor naczelna ITZ Agata Drewnicz ma przedstawić koncepcję zmian. Być może nowy ITZ będzie wydawany na papierze typowo gazetowym. Wówczas jego nakład powinien wynosić min. 4000 egzemplarzy, aby drukarnie przyjęły zlecenie. Obecnie gazeta rozchodzi się w ilości około 1000 sztuk. Dlatego jeden ze scenariuszy przewiduje bezpłatny kolportaż wśród mieszkańców. Raczej na pewno wzrosną też ceny reklam. Ogłoszenia mogą być  też sprzedawane w formie modułowej. 

Obecnie pracownicy ITZ wyruszyli do swoich dotychczasowych reklamodawców z prośbą o wypełnienie ankiet i ustosunkowanie się do proponowanych zmian. Chodzi przede wszystkim o wybadanie, czy Klienci będą chętni ogłaszać się na łamach odmienionego tygodnika. Jako przykład prezydent Iwona Wieczorek stawia tytuł "Wieluniak", który ukazuje się w dwa razy mniejszym od Zgierza Wieluniu. Gazeta ta jednak zarabia na siebie i przynosi zyski prywatnemu właścicielowi. 
 

Inne

Ciekawe artykuły