REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sąd aresztował podejrzanego synobójca

Sąd Rejonowy w Zgierzu tymczasowo aresztował 56-latka podejrzanego o zabójstwo swojego 31 letniego syna. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 8.01.2011 r. około 20.30 w jednym w mieszkań w Głownie. Tego dnia policja została powiadomiona przez pogotowie ratunkowe o udzielaniu pomocy mężczyźnie wielokrotnie ugodzonemu ostrym narzędziem w klatkę piersiową. W mieszkaniu gdzie doszło do zdarzenia oprócz pokrzywdzonego przebywali także jego rodzice.

Zarówno 53-letnia matka jak i 56-letni ojciec byli pod wpływem alkoholu. Z uwagi na wstępne ustalenia wskazujące na ich bezpośredni udział w tym zdarzeniu zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Rannego mężczyznę w stanie ciężkim hospitalizowano. Niestety po kilku godzinach zmarł. Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie pozwolił na przedstawienie w dniu 10 stycznia br. zarzutu zabójstwa ojcu ofiary.

11 stycznia Sąd Rejonowy w Zgierzu po rozpatrzeniu wniosku zgierskiej prokuratury zastosował wobec 56-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Motywy działania sprawcy nadal są wyjaśniane.  

Inne

Ciekawe artykuły