REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jaki wpływ mają krzesła biurowe na zdrowie pracownika?

Dobór odpowiednich mebli biurowych ma wpływ nie tylko na wystrój oraz prestiż firmy, ale także na komfort i zdrowie pracowników. W przypadku osób codziennie spędzających po kilka godzin za biurkiem szczególnego znaczenia nabiera wygodny i ergonomiczny fotel lub krzesło biurowe. Jak tego rodzaju sprzęt wpływa na zdrowie personelu i czym kierować się przy wyborze idealnego krzesła do biura?

Dlaczego dobór odpowiednich mebli biurowych ma znaczenie?

Coraz większa liczba pracodawców dostrzega związek pomiędzy dobrym samopoczuciem pracowników a wynikami finansowymi przedsiębiorstwa. Każda firma składa się z ludzi, dlatego warto zadbać o to, by w pracy mieli oni odpowiednie warunki, które pozwolą im w stu procentach zaangażować się w powierzone obowiązki. Nowoczesne fotele biurowe, podobnie jak pozostałe meble czy sprzęt, pozwalają wykonywać pracę w sposób komfortowy, minimalizując poziom stresu oraz pozytywnie wpływając na zdrowie pracownika.
Wielogodzinna praca siedząca powoduje liczne napięcia mięśni całego ciała, co może skutkować m.in. powracającym bólem pleców, drętwieniem rąk i nóg, a także ogólnym przemęczeniem całego organizmu. Jak nietrudno się domyślać, w takich warunkach trudno zachować produktywność i skupić się wyłącznie na pracy, dlatego jedną z najważniejszych decyzji każdego pracodawcy powinna być ta dotycząca wyboru odpowiednich krzeseł dla pracowników.

Jakie korzyści dają nowoczesne fotele biurowe?

Praktycznie każdy liczący się producent foteli biurowych ma w swojej ofercie ergonomiczne krzesła do pracy, których konstrukcja pozwala siedzieć w sposób komfortowy. Fotel słabej jakości być może będzie do zaakceptowania przez krótszy okres. Jednak w dłuższej perspektywie, nieodpowiedni dobór krzesła poskutkuje bólem kręgosłupa czy nadmiernym napięciem mięśni odpowiadających za zginanie i prostowanie bioder. Długotrwałe siedzenie na nieprawidłowo dobranym fotelu może także skutkować poważnymi i trwałymi dolegliwościami jak np. niezmiernie uciążliwa rwa kulszowa.
Dzięki swojej ergonomicznej budowie nowoczesne fotele biurowe eliminują ryzyko wystąpienia wszystkich tych problemów, zapewniając komfort oraz maksymalne dopasowanie. W odróżnieniu od swoich najtańszych odpowiedników, krzesła z wyższej półki oferują m.in. regulację wysokości siedziska, możliwość dostosowania podłokietników oraz zagłówka czy swobodny przechył do tyłu. Specjalistyczna konstrukcja tego rodzaju krzeseł sprawia, że dostosowują się one do kształtu ciała, eliminując napięcia mięśniowe i zapobiegając dodatkowych obciążeniom kręgosłupa.

Przyjazne miejsce pracy? Odpowiedni fotel to podstawa!

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, aranżację biura, gabinetu prezesa czy sali konferencyjnej warto zacząć od wyboru odpowiedniej jakości krzeseł. Kraken Chairs, jako producent foteli biurowych oferuje szeroką gamę ergonomicznych modeli, dzięki którym stworzysz nowoczesne, przyjazne pracownikom oraz klientom biuro. Zadbaj o komfort swojego personelu już dziś i postaw na nowoczesne, funkcjonalne i komfortowe fotele stworzone do wielogodzinnej pracy przy biurku.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność