REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gdzie postawić kontener na gruz?

Wywóz odpadów budowlanych w kontenerach jest najwygodniejszym, sprawdzonym sposobem na pozbycie się problemu ze składowaniem zanieczyszczeń. Żeby jednak wszystko odbywało się zgodnie z przepisami i płynnie, należy zadbać o dobre ustawienie zbiornika. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu na ten temat.

Czy trzeba mieć pozwolenie na kontener na odpady w Piasecznie?

Zamówienie kontenera na teren prywatny sprawia najmniej problemów. Nie trzeba w takim przypadku starać się o pozwolenia. Odpowiedzialność spada bowiem wyłącznie na właściciela posesji. Jedynym warunkiem, o jakim warto pamiętać, jest ustawienie go w taki sposób, aby pojazd odbierający miał do niego łatwy dostęp. To wszystko. W praktyce zero formalności.
Inaczej sprawa wygląda w sytuacji, gdy remont lub budowę przeprowadza się na terenie nieruchomości wspólnej, a więc np. bloku czy kamienicy. Wówczas trzeba zadbać o stosowne pozwolenie. Kto może go udzielić? Wszystko zależy od charakteru danego terenu.
Parkingi, podjazdy czy podwórka należą zazwyczaj do wspólnoty mieszkaniowej albo spółdzielni. I to właśnie one mogą wystawić zgodę na kontener na odpady w Piasecznie. Przy rozpatrywaniu wniosku biorą pod uwagę przede wszystkim to, czy zbiornik nie będzie długo przeszkadzał w poruszaniu się pieszych lub samochodów. Zawsze mogą też zaproponować alternatywne miejsce.
Jeśli przestrzeń nie należy do żadnej wspólnoty, to z pewnością jest własnością gminy. Mowa m.in. o uliczkach, chodnikach i trawnikach. Wówczas wniosek trzeba skierować do urzędu gminy. Różnica nie polega wyłącznie na adresie. Spółdzielnie rozpatrują takie wnioski nawet jeszcze tego samego dnia. Tymczasem urzędy potrzebują na to od kilku do kilkunastu dni. Warto o tym pamiętać przy planowaniu prac remontowo-budowlanych.

Jak ustawić kontener, aby wywóz gruzu w Warszawie przebiegał bezproblemowo?

Ostatnia kwestia dotyczy lokalizacji zbiornika na terenie. Sprawa jest całkiem prosta. Kontener na odpady powinien stać na równym i twardym podłożu. Dookoła nie powinny znajdować się żadne inne pojazdy czy sprzęt budowlany, ponieważ wóz odbierający musi mieć wystarczająco duże pole do manewru, aby zabrać ze sobą zapełniony pojemnik. Poza tym najlepiej umieścić kontener w pobliżu samego miejsca budowy, aby nie dźwigać na dalekie dystanse ciężkiego gruzu.

Komu zlecić wywóz gruzu w Warszawie?

Oczywiście wynajem kontenera od profesjonalnej firmy wiąże się z pewnymi korzyściami. Specjaliści zadbają o to, aby zbiornik stanął w odpowiedniej pozycji – na tyle blisko miejsca budowy lub remontu, aby wynoszenie odpadów nie było niepotrzebnie męczące i długie, a jednocześnie w miarę blisko wjazdu, aby wywóz gruzu w Warszawie odbywał się szybko oraz płynnie. To gwarancja nieprzerwanej pracy. Co więcej, przedsiębiorstwo zadba nawet o uzyskanie pozwolenia na postawienie kontenera w pobliżu nieruchomości wspólnej.
Polecamy nasze usługi w tym zakresie. Aby otrzymać więcej informacji na temat kontenerów na odpady w Piasecznie oraz okolicach, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Inne

Ciekawe artykuły