REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jakie płytki dekoracyjne wybrać do sypialni?

W nowo urządzanej sypialni warto postawić na efekt przytulności. Mogą go zagwarantować odpowiednio dopasowane do ścian i podłóg dodatki – miękkie koce, zwiewne zasłony, puszyste dywany. A jak sprawić, aby zimne ściany nabrały bardziej „sypialnianego” charakteru, jeśli nie chcesz pozostawać przy samej farbie?

Dlaczego warto wybrać płytki dekoracyjne?

Ciekawe wzornictwo i bogata kolorystyka sprawiają, że płytki dekoracyjne to coraz chętniej wybierany element ozdobny do wielu współczesnych mieszkań. Można je ułożyć w ciekawy, nieregularny wzór na ścianie, tworząc swoistą ozdobę na przykład dla pustej przestrzeni nad sypialnianym łóżkiem. Dekory stosuje się obecnie właśnie w taki sposób – nie pokrywając nimi całej ściany, lecz tylko jej fragment. Dzięki temu płytki mają jeszcze bardziej ozdobny charakter, a całość prezentuje się nieco lżej. Wybierając je na ścianę w sypialni, warto pamiętać o tym, że świetnie zabezpieczają jej powierzchnię przed zabrudzeniami, szczególnie wokół łóżka. To dodatkowy argument, aby się na nie zdecydować. Dostępność ciekawych wzorów i kolorów płytek dekoracyjnych sprawia też, że można z ich wykorzystaniem bardzo efektownie zaaranżować sypialnie w różnych stylach!

Jaki kształt i faktura płytek do sypialni?

Wysokiej jakości płytki dekoracyjne renomowanych marek mogą przybierać najróżniejsze kształty, a także wyróżniać się trójwymiarową fakturą. W nowoczesnych wnętrzach ciekawym zabiegiem stylistycznym może być użycie dużych płytek o kształcie plastra miodu w różnych kolorach i ułożenie ich w nieregularny wzór. W mieszkaniach utrzymywanych w stylu loftowym z pewnością sprawdzą się nieśmiertelne wzory wypukłego kamienia lub czerwonej cegły na ścianie za łóżkiem, lub wokół okien. Ciekawym pomysłem w sypialniach w stylu klasycznym albo rustykalnym, jest wykorzystanie płytek imitujących prawdziwe, surowe drewno. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się też z powodzeniem płytki black&white, a także z ciekawymi orientalnymi ornamentami, dzięki którym całe wnętrze staje się jeszcze bardziej wyraziste.

Jak dopasować płytki dekoracyjne do ścian?

Najnowsze trendy mówią o tym, aby płytki dekoracyjne stosować w pomieszczeniach jako ozdobę, a nie na całości ścian. Tym samym sypialnia nie będzie wydawała się chłodna, nie sprawi też wrażenia łazienki czy kuchni zaadaptowanej na pokój do spania. Najlepiej, aby tło dla takich dekorów stanowiła jednolita, gładka ściana pomalowana wysokiej jakości farbą. Warto zdecydować się na delikatny kontrast. W przypadku ściany w ciemnym, głębokim kolorze, można zdecydować się na płytki rozjaśniające wnętrze i na odwrót. Ciemna ozdoba ścienna będzie idealnie prezentowała się na jasnym, stonowanym tle. We współczesnych aranżacjach nie wykorzystuje się jedynie bardzo kontrastowych połączeń, chyba że jest to sypialnia urządzona w czarno-białym klimacie. Lepiej więc zdecydować się na dwa odcienie szarości lub innych kolorów, niż stawiać na dwie zupełnie przeciwstawne barwy – chyba że takie jest założenie stylistyczne dla konkretnego wnętrza.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność