REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jest uchwała w sprawie dopalaczy

 Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu we wtorek (29.06.2010 r.) miejscy radni popisali uchwałę „antydopalaczową”. Co to oznacza? Całkowity zakaz wytwarzania, sprzedaży czy posiadania dopalaczy na terenie Zgierza. Za przyjęciem uchwały głosowała zdecydowana większość radnych. Przeciwko głosował jedynie Jerzy Nastalczyk, przewodniczący komisji statutowo-prawnej, ponieważ uchwale brakowało opinii radcy prawnego. Taka z kolei, była niemożliwa do uzyskania, wszak dopalacze są środkami, które można w kraju sprzedawać i zażywać. 

Uchwała wejdzie w życie, pod warunkiem, że podpisze ją wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. Na razie nie wiadomo jaką podejmie decyzję.

Miejscy radni otwarcie przyznają, że nie przejmują się kwestią zgodności uchwały z prawem. Interesuje ich przekazanie informacji do innych samorządów oraz do władz w Warszawie. Chodzi bardziej o manifest i protest przeciw środkom, których działanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Radni na wzór władz z innych miast Polski zachęcają właścicieli budynków, w których mieszczą się punkty sprzedaży dopalaczy do wypowiadania umów najmu. Takie działania okazywały się nieraz skuteczne. Przeciwko obecności smartszopów w mieście jest również prezydent Jerzy Sokół. 

Miasto uruchomi specjalny punkt informacyjny dla osób zainteresowanych lub dotkniętych problemem dopalaczy. Ruszy on 5 lipca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, i będzie czynny w godz. 16-18. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają