REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nadchodzą upały, uważaj na słońce

 Przez najbliższe dni temperatura w centrum kraju oraz na zachodzie przekroczyć może 30 stopni C. W tym czasie należy unikać długiego przebywania na słońcu. Indeks promieniowania jest bowiem wysoki i wynosi nawet 7-8 UV. Co to oznacza? Według międzynarodowej skali znaczy to tyle, co „wysokie lub bardzo wysokie zagrożenie podczas dłuższego przebywania na słońcu”.

Co zatem robić, aby uchronić się przed zagrożeniem? Przede wszystkim należy nosić okulary przeciwsłoneczne, używać kremów z filtrem SPF 15 lub wyższym i okrywać ciało jasnymi ubraniami, nie zapominając o nakryciu głowy. Warto wstrzymać się z przebywaniem na słońcu w godz. 11-16. 

Dodatkowo dłuższe okresy wysokich temperatury to potencjalne źródło niebezpieczeństwa dla osób starszych, dzieci oraz tych z chorobami krążenia. 
 
Wszyscy powinni regularnie dostarczać organizmowi potrzebne płyny – minimum 2 litry wody dziennie (najlepiej mineralnej i niegazowanej).
 
Na koniec należy przypomnieć o zagrożeniu pożarowych, w szczególności w lasach, a także o utrudnieniach w ruchu związanych z topniejącym asfaltem. Zatem noga z gazu kierowcy. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od

Kultura, historia i tradycja w Łódzkiem

Muzea zajmują w polskiej tradycji znaczące miejsce. Gromadzą i przechowują materialne świadectwa historii i kultury oraz dorobek artystyczny naszych przodków. Ekspozycje muzealne stanowią świadectwo minionych

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak