REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Już sezon, uwaga na motocykle

 

Klub Motocyklowy "Czarne Orły" włączył się do ogólnopolskiej akcji Polskiego Ruchu Motocyklowego pod hasłem "BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE-UWAGA MOTOCYKLIŚCI". Akcja prowadzona była przez klub 14 kwietnia 2012 r. w trzech miejscach Polski: Zgierzu, Łęczycy oraz Pińczowie przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego lokalnej Policji. 

Podczas kontroli pojazdów przez policyjne patrole wraz z motocyklistami z Naszego Klubu rozdawane były naklejki z hasłem: "PATRZ W LUSTERKA-MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE". Dodatkowo w każdym pojeździe, w którym znajdowały się dzieci, oprócz naklejek rozdawano lizaki. Celem akcji jest przypomnienie kierowcą samochodów, że zaczyna się okres w czasie którego pojawiają się na drogach jednoślady i szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mają właśnie lusterka. 

Na terenie Zgierza akcję przeprowadzono z jednym patrolem Policji tak samo jak w Pińczowie. W Łęczycy natomiast do akcji skierowano dwa motocyklowe patrole Policji. Kierowcy zatrzymywanych pojazdów bardzo przychylnie wyrażali się o naszej akcji i chętnie przyjmowali naklejki. Bardzo dziękujemy za zrozumienie. Szanujmy się na drodze byśmy wszyscy powrócili do domów – mówi Robert Białas z klubu Czarne Orły.

Liczba motocyklistów na polskich drogach systematycznie wzrasta. W ślad za tym idzie coraz większe zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Policyjne statystyki wskazują, że w roku 2011 doszło do blisko 2500 zdarzeń z udziałem motocyklistów, w których blisko 300 zginęło, a prawie 2500 odniosło obrażenia. Nie zawsze to kierowcy jednośladów są sprawcami tragicznych wypadków lecz najczęściej to właśnie oni ponoszą najpoważniejsze konsekwencje. W zetknięciu z innym pojazdem czy elementem infrastruktury drogowej zazwyczaj nie mają szans na wyjście bez szwanku. Stereotyp jest taki, że uważani są za maniaków prędkości i dawców organów. Obok grupy nieodpowiedzialnych motocyklistów są również jednak tacy, którzy w zgodzie z przepisami chcą po prostu czuć się bezpiecznie pełnoprawnymi użytkownikami dróg.

 

Dlatego w sobotnie przedpołudnie policjanci wspólnie z grupą motocyklistów zwracali kierowcom aut uwagę na najczęstsze ich grzechy: wymuszanie pierwszeństwa, zajeżdżanie drogi, niesygnalizowaną zmianę pasa ruchu. Dla przypomnienia wręczali stosowne naklejki. Z kolei do motocyklistów policja apeluje o nie wymuszanie pierwszeństwa, nie przekraczanie dozwolonej prędkości, wykazanie się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców i zadbanie o odblaskowe elementy stroju. Pamiętajmy, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe.

W Zgierzu imprezę, która oficjanie otworzy sezon motocyklowy zaplanowano na niedzielę 22 kwietnia 2012 r.

 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a