REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Karpacz to nie tylko piesze górskie wycieczki

Każdy kto zna miejscowość jaką jest Karpacz, doskonale wie że jest to jedna z największych baz noclegowych, dla wszystkich osób które wybierają się na codzienne wycieczki w góry. Karpacz to nie tylko pierwsze górskie wycieczki, świadczą o tym również zabytki znajdujące się w Karpaczu, dlatego zanim wybierzemy się na urlop warto nieco więcej o nich się dowiedzieć.

Co to jest i gdzie znajduje się świątynia wang?

Przyglądając się zabytkom Karpacza, możemy natrafić na Kościół Górski Naszego Zbawiciela, znany także jako słynna Świątynia Wang. Jest to obowiązkowy punkt na mapie turystycznej Karpacza, dlatego będąc tu nie można pominąć tego wspaniałego drewnianego kościółka dodatkowo jest położony w pięknym miejscu, i wkomponowany w tło Karkonoszy. Historia tego kościoła jest wyjątkowo długa, mimo że został zbudowany w 1842 roku, pierworodna świątynia powstała na przełomie XII i XIII wieku w południowej Norwegii. Mało kto wie, że kościółek ten został w Norwegii sprzedany i zestawiony właśnie w Karpaczu. ponieważ pierwotnie stał w miejscowości Vang, dlatego popularnie mówi się o niej Świątynia Wang. Obecnie jest to najstarsza drewniana świątynia znajdująca się na polskich ziemiach.

Co jeszcze znajdziemy w Karkonoszach?

Karkonosze to Karpacz, a Karpacz to Karkonosze. Te góry są niezmiennie połączone z Karpaczem, którym znajduje się wiele zabytków oraz ciekawych muzeów. Zacznijmy zatem od karkonoskich tajemnic to muzeum to przede wszystkim wyjątkowy klimat oraz nastrój, w nim znajduje się niebanalna scenografia, która została stworzona przez światowej sławy artystów, obecnie jest wspomagana za pomocą nowoczesnych technologii. W muzeum możemy posłuchać o władcy Karkonoszy, hutnikach szkła, alchemikach oraz zielarzach, którzy dawniej żyli i pracowali na ziemiach karkonoskich.

Karkonoskie Tajemnice są na liście 7 nowych cudów polski, które zostały opublikowane przez czasopismo National Geographic. Jeżeli nadal nie jesteście przekonani do wizyty w Karpaczu, koniecznie dowiedzcie się co to jest Western City. Szczególnie kiedy w Karkonosze wybieracie się w okresie letnim bądź wiosennym, kiedy zamknięty jest sezon narciarski, można skupić się na zwiedzaniu innych zabytków, w tym także słynnego Western City. Tutaj można przeżyć niezapomnianą podróż do krainy rewolwerowców oraz słynnych poszukiwaczy złota. Western City znajduje się w ścięgnach, jest to miejscowość położona niedaleko Karpacza.

Zadbaj o nocleg i doskonałą rozrywkę

Przyjeżdżając do miejscowości Karpacz latem, możemy oczywiście skorzystać z górskich wycieczek, ale warto pamiętać, że w Karpaczu czekają także Aquaparki i zewnętrzne baseny, w których można liczyć na prawdziwy komfort i doskonałą zabawę w te upalne dni. W Karpaczu znajdują się dwa aquaparki a każdy z nich zaprasza swoją wielkością i atrakcyjnością. oprócz basenów zewnętrznych które czynne są przede wszystkim w sezonie letnim, można skorzystać z basenów krytych, a także łaźni oraz sauny. W Karpaczu znajduje się także tężnia solankowa. Jeżeli jeszcze macie jakiekolwiek wątpliwości czy warto przyjechać do Karpacza, zachęcamy do zapoznania się z powyższym poradnikiem, a co najważniejsze do wcześniejszej rezerwacji Karpacz pokoje, w dogodnej lokalizacji w centrum miasta.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a