REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kaziuk w Bibliotece

Marzec jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Zgierza miesiącem w roku. Powód jest wszystkim znany – w tym bowiem miesiącu odbywa się Zgierski Kaziuk. Wileński Kaziuk ma tradycję ponad trzystuletnią. Zgierski Kaziuk od dziesięciu już lat jest dla Zgierzan barwnym świętem miasta. Obydwa są zwiastunem wczesnej wiosny. Było nam niezmiernie miło, że jubileuszowy X Zgierski Kaziuk rozpoczął się spotkaniem w Bibliotece Głównej, przy ul. Łódzkiej. W podróż po Wilnie zabrał przybyłych Andrzej Jankowski z „Wilejki”. Później wysłuchaliśmy niezwykle wzruszającego koncertu w wykonaniu Naszych Przyjaciół z Rejonu Wileńskiego. Bibliotekarze wyczarowali niepowtarzalną atmosferę jarmarku kaziukowego, a Goście zaprosili wszystkich do degustacji wileńskich smaków. Było zatem coś dla duszy, ucha, oka i ciała.  Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej, sympatycznej, niemal rodzinnej atmosferze.

 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.