REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zatrzymany amator cudzego samochodu

1 marca 2014 r. około godz. 6:30 zgierscy policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że w Łagiewnikach Nowych w okolicach ul. Piętnastki na polu stoją zaparkowane dwa auta mazda i citroen. W tym ostatnim za kierownicą siedzi mężczyzna, który próbuje wyjechać z grząskiego terenu. Uwagę zgłaszającego przykuł fakt, że w citroenie brakowało jednego koła. W trakcie gdy policjanci zbliżali się do miejsca wskazanego w interwencji dyżurny przekazał informację, że mężczyzna, który wcześniej siedział w aucie, wyszedł z niego i kieruje się w stronę ul. Smardzewskiej. Mundurowi podjechali do niego i sprawdzili jego dane personalne. Okazało się, że 21–latek znany jest zgierskim policjantom i posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Zapytany o pozostawione na polu samochody, zaczął całkowicie zaprzeczać by miał z nimi jakikolwiek związek. Ustalenia policjantów wskazały, że citroen został skradziony dzień wcześniej z terenu Zgierza. Podejrzewany został zatrzymany i przewieziony do zgierskiej jednostki policji. Badanie na obecność w jego organizmie narkotyków dało wynik pozytywny. Mężczyzna odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego, za które kodeks karny przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności.

 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.