REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kibice Legii zatrzymani na autostradzie

Zgierscy policjanci z pomocą kolegów z Wielkopolski zatrzymali w nocy z 14 na 15 września kilkudziesięciu kibiców Legii Warszawa na autostradzie A2 w okolicy Koła. Wcześniej dokonali oni kradzieży na stacji paliw w okolicy miejscowości Chrząstów w powiecie zgierskim. Kibice zmierzali autobusem na mecz z PSV Eindhoven.

14 września 2011 roku około 23.15 zgierska policja została powiadomiona przez pracowników znajdującej się przy autostradzie stacji paliw o kradzieży ze sklepu różnych artykułów. Jak ustalono, w tym czasie na mecz w Holandii przemieszczali się autostradą kibice Legii Warszawa. Po zatrzymaniu autobusu na stacji paliw w okolicach miejscowości Chrząstów grupa chuliganów wtargnęła do sklepu i skradła z regałów różnego rodzaju artykuły spożywcze. Po zdarzeniu odjechali w kierunku Poznania. Za wskazanym autokarem ruszyło kilka radiowozów. W policyjnej asyście pojazd został zmuszony do zjechania  na postój w okolicach Turku w Wielkopolsce.

Funkcjonariusze wsparci przez miejscowych policjantów wylegitymowali ponad 40 pasażerów w wieku od 18 do 43 lat, sprawdzili także ich stan trzeźwości i przeszukali autobus. Żadna z osób nie pozostała anonimowa. Z tej kontroli zabezpieczono również  materiał filmowy z wizerunkami osób niezbędny do identyfikacji poszczególnych sprawców konkretnych naruszeń prawa. Trwa bieżąca analiza zapisu monitoringu ze stacji paliw. Śledczy przesłuchali świadków. Podczas oględzin zabezpieczyli również wiele śladów kryminalistycznych. Policjanci z łódzkiego nawiązali już kontakt ze stołeczną policją mającą większe rozpoznanie w środowisku pseudokibiców warszawskiego klubu. Sprawa koordynowana jest przez Zespół do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców działający w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Policja zapowiada, że każdy z kibiców zostanie skrupulatnie rozliczony.
 

Inne

Ciekawe artykuły