REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy do Warszawy pojedziemy autostradą?

 Rozpoczęły się prace przy budowie autostrady A2 Stryków – Konotopa. Pierwsze pozwolenie od wojewody mazowieckiego na budowę swojego fragmentu dostała firma Strabag. Prowadzić będzie ona prace na odcinku D1 oraz D2. Już wcześniej Strabag dostał również pozytywną decyzję jeśli chodzi o budowę MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych) oraz Punktów Poboru Opłat na swoim odcinku. 

 Ausotrada A2, która połączyć ma Stryków z Warszawą podzielona jest na 5 odcinków. Każdy z nich wybuduje inna firma. Zdaniem władz takie rozwiązanie wyklucza ryzyko braku powstania trasy przed Mistrzostwami Piłkarskimi 2012. Gdyby całość miała wykonać tylko jedna firma, i w przypadku gdyby zawiodła – autostrada by nie powstałaby w ogóle. 
 
Fragment drogi A2 na odcinku Stryków-Konotopa liczyć ma 92 km. Trasa gotowa ma być w czerwcu 2012 r. Istnieje również optymistyczny wariant, który zakłada że budowa zakończy się na kilka miesięcy przed Mistrzostwami Euro 2011. Koszt inwestycji opiewał na kwotę 5,7 mld jednak GGDKiA udało się uzyskać oszczędności na poziomie 2,5 mld zł. Łącznie firmy za inwestycje zażądały 3,2 mld zł. 
 
Pozostali wykonawcy autostrady A2 na odcinkach A, B, C i E zgodnie z terminami kontraktowymi mają uzyskać pozwolenia na budowę pod koniec września 2010 r. Nieprzekraczalny termin na uzyskanie pozwoleń to 5.10.2010 r. 
 

Inne

Ciekawe artykuły