REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bez piwa na święcie

Na najbliższym Święcie Chleba i Golonki w parku miejskim im. T. Kościuszki nie będzie można sprzedawać ani spożywać napojów alkoholowych. To nowość w przeciwieństwie do poprzednich edycji festynu czy innych podobnych imprez w mieście. Tym razem wyraźnie swój sprzeciw wyraziła Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu. Jest to jeden z wyrazów troski o bezpieczeństwo mieszkańców i gości w kontekscie tragedii do jakiej doszło w niemieckim Duisburgu pod konie lipca. Zginęło wówczas 19 osób, a 340 zostało rannych. Stało się tak na skutek złego przygotowania imprezy, a organizatorzy usłyszeli pod swoim adresem wiele zarzutów i negatywnych opinii.
 
Wydarzenia jakie miały miejsce w podczas Love Parade stały się przestrogą dla organizatorów jak i uczestników imprez masowych również w Polsce. Dlatego nasze służby porządkowe wolą dmuchać na zimnie i w sobotę w parku alkoholu nie będzie. Przynajmniej oficjalnie bo pewnie nie jednej osobie uda się co nie co przemycić na teren imprezy lub wypić wcześniej. Święto jest w końcu imprezą, która ma służyć zabawie. Amatorzy złocistego trunku, nie powinni mieć kłopotów z zaopatrzeniem. Pobliskie sklepy alkohol sprzedawać będą mogły. Ewentualną decyzję o zakazie powinny otrzymać na miesiąc wczesnej, a tak się nie stało.
 
Za brak piwa w parku miasta winić nie można. Prawo pozostaje prawe i Urząd Miasta jako organizator musi sprostać wymaganiom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 r. 
 

Inne

Ciekawe artykuły